Wpis z mikrobloga

Eh nie wiem co z tymi ludźmi. Wynajmuje od właścicielki mieszkanie w dużym mieście, płace za to krocie i teraz wyprowadzam się na koniec miesiąca. Powiedziałem jej ze na weekendzie nie jestem w stanie nikomu mieszkania pokazywać bo wyjeżdżam i mnie nie będzie. Zaczęła mnie straszyć, że ma klucze i sama wejdzie jak będzie chciała i ma mnie generalnie w dupie i moje prawa XD Jak ma być w tym kraju normalnie jak ludzie to tacy napaleńcy i da rady jednego dnia poczekać tylko mam siedzieć w niedziele i pokazywać mieszkanie 10 osobom aż wybierze sobie nowego frajera, któremu podniesie czynsz o 500 zł w stosunku do tego co ja płaciłem. Sama oczywiście na weekend pojechała na wycieczkę nad morze XD Porażka
#wynajem #nieruchomosci
  • 10
  • Odpowiedz
@Sumienie_Wykopu: ja #!$%@?, ja co roku na studiach wynajmowałem od kogoś innego i nigdy nie było takich cyrków XD chyba miałem mega szczęście jak czytam tu na wykopie takie historie. Imo w umowie powinno być że właściciel zdaje wszystkie komplety kluczy do mieszkania i (albo) nie może wejść bez zgody wynajmującego. To po pierwsze. Po drugie jeśli w umowie nie masz pokazywania nikomu mieszkania i Ci to koliduje z planami to
  • Odpowiedz
Sama oczywiście na weekend pojechała na wycieczkę nad morze


@Sumienie_Wykopu: czyli blefowała że wejdzie pod twoją nieobecność, by mieć pewnośc wymień wkładkę w zamku to w niedzielę raczej sobie odpuści szukanie ślusarza a ty potem z powrotem włożysz starą a tą będziesz miał na zaś ;-)
  • Odpowiedz
@Rinter: Widzisz, tutaj pojawia się magiczne słowo kredyt - na dodatek na kwotę ponad zdolność. Baba dostała #!$%@? bo wie, że jak nikogo nie znajdzie za dość duże pieniądze to będzie co miesiąc tracić. Najgorszy przypadek to gdy nie znajdzie nikogo. Mam wpisane w umowę ze mam udostępnić mieszkanie do oglądania w ostatnim miesiącu jak coś. Mam wpisaną też ewentualną kontrole stanu ale bez dat itp więc raczej ten punkt jest
  • Odpowiedz
Baba dostała #!$%@? bo wie, że jak nikogo nie znajdzie za dość duże pieniądze to będzie co miesiąc tracić


@Sumienie_Wykopu: tutaj uwaga, bo właśnie że nie będzie tracić. Ciągle ma to mieszkanie, i jest ono pewnie warte więcej niż to za ile je kupiła. Wzrost wartości również wlicza się do zysku z inwestycji, nie tylko sama kwota z najmu. Może je sprzedać nawet wtedy gdy ma kredyt. Po prostu landlordzi to
  • Odpowiedz