Wpis z mikrobloga

W 2022 r. ukraińcy z tytułu PIT (pracownicy, przedsiębiorcy, razem 900 tys. osób) zapłacili zaledwie 0,94 mld zł podatku. socjal dla nich kosztuje nas 300 mln/mies, co daje 3,6 mld rocznie.

czyli jesteśmy 2.66 mld na minusie.

Wszystkie wpływy z PIT wyniosły 68,1 mld zł.

ukraińcy zapewnili 1,38% wpływów stanowiąc ~4,5% podatników.

ponadto zwiększyła się liczba mieszkańców krajów bez wzrostu ilości lekarzy i pielęgniarek.

wzrosła też ilość osób mieszkających w kraju a tym samym konsumentów którzy naturalnie sprowadzają więcej gotówki w obiegu co przyczynia się do wzrostu inflacji oraz nie zapominajmy o tym że taka ilość pracowników zmniejsza presję płacową przez co Polacy zarabiają mniej.

także posiadanie tych wszystkich ukraińców kraju przyniesie nam tylko problemy tym bardziej że niedługo część z nich będzie miało prawo uzyskać polskie obywatelstwo bez nauki polskiego do poziomu B* bo pisowcy zmniejszyli standardy, a wtedy to oni będą głosować w interesie Polski czy w interesie swoim i swojej mniejszości?

*zauważcie również że w większości, oni mają w dupie język polski, nie integrują się i nie asymilują, a co więcej mówią do Ciebie po ichnemu oczekując że zrozumiesz. To jest absurdalne.

#ukraina #ukraincy #imigranci #konfederacja #polityka
  • 67
  • Odpowiedz
a tym samym konsumentów


@ted-kaczynsky: ktorzy za kazdy zakup placa VAT.

Swoja droga to podpinam sie pod pytanie @FENOMENALNY_CZARODZIEJ tylko ze obstawiam #!$%@? a nie miasto.
Ostatnio przedemna pani chciala kupic bilet na dworcu w biletomacie - przelaczyla se na ukrainski. Ale dalej jej cos nie wychodzilo. I poprosila mnie calkiem skladnym angielskim o pomoc.

AleTy to czy by ukrainskim czy angielskim pytala bylbys oburzony ze nie polskim. I tak to
  • Odpowiedz
@gorzki99: mnie raz na mieście zaczepił pijany Ukrainiec w średnim wieku, który nie umiał po polsku, angielsku ani niemiecku ale za to jego kolega znał polski i go zawołał żeby przetłumaczyć - postawili mi piwo XD bo ten co nie dukał po polsku właśnie się dowiedział że będzie ojcem
  • Odpowiedz
  • 9
@gorzki99 Gorzów Wlkp, 130 tys mieszkańców lol swoją drogą to obrzydliwe, że fajnopolactwo jak ty, zawsze stara się ubliżyć komuś, jakby mieszkanie na #!$%@? czy na wsi czyniło z kogoś człowieka drugiej kategorii, gardzę takimi postawami.

wpływy z VAT mają nam zrekompensować wzrost ilości gotówki w obiegu przez wzrost liczby konsumentów, co bezpośrednio wpływa na wzrost inflacji?

i tak, jeśli mieszka w Polsce to powinna mówić po Polsku, jeśli jest turystka to
  • Odpowiedz
@ted-kaczynsky: żebyś ty nigdy nie musiał #!$%@?ć z kraju z powodu wojny, a jeśli się to zdarzy, to życzę ci żeby rozliczano cię tak samo. Na tym #!$%@? jełopy polega pomoc, ale w sumie czemu ja oczekuję empatii od zwykłych moskalskich ćmoków.
  • Odpowiedz
i tak, jeśli mieszka w Polsce to powinna mówić po Polsku, jeśli jest turystka to jest to obojętne.brak asymilacji językowej przy jednoczesnym kulcie banderyzmu, będzie sprzyjać tworzeniu się gett (co jest obiektywnie negatywnym zjawiskiem)


@ted-kaczynsky: I patrz jaki z Ciebie zasciankowiec - nie mylilem sie a Ty sie jeszcze oburzasz.

Byles kiedys w szwecji? (taki kraj na polnoc od nas - polecam bo choc drogo to fajnie)

Ja ostatnio bylem tydzien
  • Odpowiedz
@ted-kaczynsky:

wzrosła też ilość osób mieszkających w kraju a tym samym konsumentów którzy naturalnie sprowadzają więcej gotówki w obiegu co przyczynia się do wzrostu inflacji

To może trzeba wszystkich wyrzucić z tego kraju i nie będzie żadnej inflacji. Kurde jakie brednie.
  • Odpowiedz
@Joii: czyli zwykły ksenofob, tak jak myślałem. Nie przeszkadzają ci fakty, a jedynie narodowość. Czyli ludzie twojego pokroju gonili Polaków po całym świecie, wyzywali od złodziei i pijaków, a wtedy ty pewnie się oburzałeś.
  • Odpowiedz
@ted-kaczynsky: fakty są takie, że jesteś pustakiem podatnym na kremlowską propagandę, ale nie jesteś tylko nosicielem a jeszcze próbujesz zarażać innych. Współczuję ubóstwa intelektualnego
  • Odpowiedz
  • 3
@kirinasta jesteś zwykłym ksenofobem, bo zamiast pracowitych Azjatów którzy byliby świetnym dodatkiem do naszej społeczności wolisz homosovieticusów którzy są gigantycznym obciążeniem dla systemu i sprawiają same problemy
  • Odpowiedz