Wpis z mikrobloga

Ehh zagrałbym w coś jak #anno, a żadna odsłona po 1602 nie cieszyła już tak bardzo ( ͡° ʖ̯ ͡°) W 1602 teraz nie za bardzo da się grać przez konflikt z nowym sprzętem, a szkoda bo była idealna.

#anno1800 kupiłem niedawno, na pewno jest lepsza od 1503 1404 i 1701, ale to nie to samo co pierwsze :/ Kto wpadł na pomysł że muszę pół wyspy zabudować domkami żebym miał wystarczająco pracowników. A potem muszę te domki poulepszać żeby mieć inną grupę pracowników (i dobudować domki lvl1 bo ulepszając tracę farmerów), a potem poulepszać do lvl3 ratując społeczeństwo przed zagładą ulepszając więcej do lvl2 i budując jeszcze więcej lvl1. W ten sposób cała wyspa zaje%ana domkami. Ja rozumiem, to jest logiczne, ale wykonanie okropne.

Przyjemna budowa kolonii która mieściła się na jednym ekranie jak w 1602 zmieniła się w "zbuduj kur%a Londyn z 10mln mieszkańców jako twoje pierwsze miasteczko".

A kolej? Motyw zajebisty, łączyć punkty miasta koleją WOW, szukam informacji o tej mechanice i znajduję tutorial na YT, gdzie gość w dwie minuty dwadzieścia (2:20) omawia wszystkie zagadnienia i wyczerpuje temat. Smuteczek.
  • 2
  • Odpowiedz
@Panas:

Kolej służy jedynie do transportu ropy niestety. Natomiast co do typu mieszkańców, to jak gra się już w endgame, to można mieć praktycznie same domy inwestorów xd Jest strasznie dużo itemów, które redukują potrzebną siłę roboczą czy choćby później na każdej wyspie dostajesz za darmo po 200 pracowników każdego typu.

Generalnie kupując odpowiednie przedmioty i budując fabryki tylko w obrębie działania tych przedmiotów możesz zbudować ogromne wyspy przemysłowe nie potrzebujące
  • Odpowiedz
żadna odsłona po 1602 nie cieszyła już tak bardzo


@Panas: Do Anno 1602 mam największy sentyment i spędziłem przy nim najwięcej czasu, osiągnąłem w niej wszystko, co się dało, ale obiektywnie patrząc, najlepszą częścią według mnie jest Anno 1404. Jeśli teraz miałbym wrócić do jakiejś innej niż 1800, to byłaby właśnie 1404.
  • Odpowiedz