Wpis z mikrobloga

#teoriespiskowe #plaskaziemia
Cześć, w końcu założyłem tutaj konto. Na wstępie zaznaczę, że nie jestem płaskoziemcom i nie ma wpływu na moje życie czy chodzę po ziemi okrągłej/płaskiej/wklęsłej. Aczkolwiek mam parę pytań które mnie nurtują i może ktoś mi wytłumaczy na chłopski rozum pewnie sprawy. TEORIA! heliocentryzmu powstała jest z nami od 1543 czyli prawie pięć wieków. Teoria zakłada, że jest słońce oddalone od nas między 3mln a 150mln km (w zależności czy wg. obliczeń Kopernika czy wg. obliczeń NASA), że ziemia i każda planeta jest okrągła, że księżyc jest naturalnym satelitą ziemii oddalony ok 360-400kkm który świeci ponieważ odbija światło słońca, takiej też teorii uczyłem się w szkole. Pytania które mnie nurtują i na chłopski rozum każą sugerować, że jednak ziemia jest płaska a nie okrągła.
-Kanał Sueski ma 160km i nie ma ani jednej śluzy a na takiej odległości krzywizna już jest i to nie mała
-Jadąc ze śląska autem na wakacje do Włoch na modelu heliocentrycznym jechałbym cały czas w dół a nic takiego nie miało miejsca, nie spaliłem hamulców przy granicy z Czechami.
-Lecąc z Katowic do Londynu czas podróży na wirującej ziemi czas podróży znacznie by się różnił w zależności w którą stronę lecimy (KTW-LON LON-KTW).
-Pociąg z Londynu do Edynburga musiałby się dosłownie wspinać co nie wydaję się być realnym na torach
-Kula wystrzelona z armaty która opada np po 10-12sekundach powinna być znacznie oddalona niż kilka/kilkanaście metrów. Ziemia wg. oficjalnej nauki kręci się~1674kmh na równiku więc przyjmijmy w Europie połowę tej wartości - 837kmh czyli 232m/s czyli 10 sekund ~2,3km.
-Wg. oficjalnej nauki ludzie w Australii żyją do góry nogami i woda nie ścieka ponieważ jest grawitacja, zajebiście silna grawitacja skoro trzyma tyle wody i miasta. Pytanie, jak tak silna grawitacja pozwala pływać rybom i chodzić ludziom.
-Wg. Pana Tysona z NASA osoba która w okolicach równika waży 86kg w Ekwadorze ważyła by 84kg. Nie pozostaje nic innego jak kupować złoto w Ekwadorze i sprzedawać na równiku. Albo lepiej, kupować na ziemi ognistej w Argentynie! To dopiero biznes!
-Częstym argumentem płaskoziemców jest, że woda zawsze pokazuje poziom - ciężko się nie zgodzić jeżeli wierzymy tylko i wyłącznie własnym zmysłom.
-Wg. oficjalne nauki, księżyc wiruje wokół własnej osi. Obserwuję "łysego" od lat i zawsze widzę to samo - znów polegam na zmysłach a nie "teoriach"
-Mnóstwo starych map z przed ery heliocentryzmu ukazujące ziemie jako płaską, pomimo tego starożytni nie mieli problemu z określeniem zaćmienia słońca/księżyca i to z dużą dokładnością.
-Wg. Oficjalnej nauki księżyc świeci, bo odbija światło słoneczne. No i znów wierząc własnym zmysłom a nie teorii mogę to obalić ponieważ mogę odbić światło słońca na różne sposoby i ZAWSZE daje ciepło a księżyc NIGDY nie świeci ciepłem.
-Podobno żeglarze nigdy nie obliczają "krzywizny ziemi" przy rejsach, ale teraz to nie ma co obliczać bo jest GPS - kiedyś nie było.
-U SciFuna w serii o płaskiej ziemi, mówił, że samoloty nie korygują lotu bo mają żyroskop. Ok. Tylko kiedyś nie miały żyroskopu i latały. Tak samo sterowce.

To tak na szybko, bo zagwostek mam znacznie więcej. Głównie chodzi o to, że opierając się na "chłopski rozum" i to co człowiek widzi i czuje ziemia jest płaska, za TEORIĄ heliocentryzmu opiera się oficjalna nauka której nie mam jak zweryfikować typu, że słońce jest 150mln km ode mnie, albo każda planeta jest okrągła - tylko nie mam tego jak zweryfikować. Nie wiem, "na oko" księżyc i słońce są tej samej wielkości. Oficjalnie nie ma ani jednego zdjęcia z kosmosu który by okazał krzywiznę ziemi, jest to time-lapse tylko, że na nim chmury się nie ruszają przez 24h. NASA twierdzi, że obecnie nie mają technologii by polecieć na księżyc. Pytanie zatem, dlaczego system w którym żyjemy miałby nas oszukiwać w takiej prozaiczej na pozór rzeczy, jakim jest kształt ziemi. Hipotez i teorii jest kilka. Najpierw jednak chciałbym się skupić na powyższych pytaniach i sensownych odpowiedziach. Zaznaczę jeszcze raz, że nie jestem płaskoziemcom tylko staram się udać swoim zmysłom i średnio wierzę w lądowanie na księżycu Apollo11, to że piramidy wybudowali niewolnicy jako grobowiec albo, że kilku arabów ukradło 2 samoloty i zniszczyli nimi kilka budynków kompleksu WTC11. Zapraszam do dyskusji.
  • 71
Skąd wiesz, czym jest jądro ziemie jak najgłębszy odwiert ma 12km z hakiem a wg. oficjalnej nauki ziemia ma promień ~6371km


@Alpengeist77: A zauważ, że nie zawsze musimy otwierać ci ciało, aby zdiagnozować co się dzieje w jego wnętrzu. Mamy szereg narzędzi typu RTG, czy rezonans magnetyczny. Podobnie w geologii mamy narzędzia związane z geofizyką, która wykorzystuje fakt załamania i odbijania się fal sejsmicznych na granicy różnych ośrodków we wnętrzu naszej
Kończę temat w takim. Do dwóch lat sam się przekonam o faktycznym kształcie, może dam wtedy znać + zdjęcia. To co piszecie wyżej to sami tego nie jesteście w stanie sprawdzić typu, że są tysiące zdjęć z kosmosu, do "zarzutki Australijskiej" jest odpowiedź xD, żadnej kalibracki kontynentalnej wag nie ma, nie wiem jak chcesz włożyć ziemie do RTG - powodzenia. Żelazkiem też zdjęć nie zrobię. Podałem przykład P. Hermaszewskiego lub kapitanów statków
@Alpengeist77: Ktoś tu widzę chyba czytał Erica Dubaya. Poziom jego argumentów to niestety dno, nawet porównując tylko do innych płaskoziemców. Odpiszę tylko na szybko.

-Kanał Sueski ma 160km i nie ma ani jednej śluzy a na takiej odległości krzywizna już jest i to nie mała

-Jadąc ze śląska autem na wakacje do Włoch na modelu heliocentrycznym jechałbym cały czas w dół a nic takiego nie miało miejsca, nie spaliłem hamulców przy
@Alpengeist77: No i proszę. Przyszedł, obsrał szachownice i odleciał. Kto by się spodziewał

Kończę temat w takim. Do dwóch lat sam się przekonam o faktycznym kształcie, może dam wtedy znać + zdjęcia. To co piszecie wyżej to sami tego nie jesteście w stanie sprawdzić typu, że są tysiące zdjęć z kosmosu, do "zarzutki Australijskiej" jest odpowiedź xD


Idź tam weź leki
@Alpengeist77 No to zły przykład wybrałeś płaskoziemco. Miałeś wszystko podane jak na tacy i nadal stosujesz swoje wyparcie. Gdybyś tu przyszedł się czegoś dowiedzieć to byś odpowiadał inaczej. Starałem się zachować powagę i szacunek, ale to trudne skoro używasz ironii Hermaszewskiego jako dowód i używasz argumentów rodem z typowego szurowskiego forum, gdzie jeśli ktoś zacznie odpowiadać sensownie wbrew przekonaniom większości to dostaje bana. Są tysiące zdjęć z kosmosu i teraz wystarczy mieć
. To co piszecie wyżej to sami tego nie jesteście w stanie sprawdzić typu, że są tysiące zdjęć z kosmosu,


@Alpengeist77: Czekaj, czekaj. Stwierdziłeś, że nie ma zdjęć Ziemi z kosmosu i obraziłeś się za to, że napisałem, że są i że widział je już chyba każdy człowiek na Ziemi oprócz ciebie?

, nie wiem jak chcesz włożyć ziemie do RTG - powodzenia.


@Alpengeist77: Nigdzie nie napisałem, że chcę włożyć
@Alpengeist77:

TEORIA! heliocentryzmu

Mnóstwo starych map z przed ery heliocentryzmu ukazujące ziemie jako płaską, pomimo tego starożytni nie mieli problemu z określeniem zaćmienia słońca/księżyca i to z dużą dokładnością.

TEORIĄ heliocentryzmu opiera się oficjalna nauka

Nie wiem jaki ma kształt, ale teoria Kopernika się za ch*ja nie chcę kleić.

Dlaczego wszystkie starożytne cywilizacje miały model płaskiej ziemi który się sprawdzał?


Chyba nikt tego nie wytknął, ale tu tkwi podstawowy błąd Twoich