Wpis z mikrobloga

Mirki, niedawno kupiłem gitarę Squier Telecaster Contemporary. Niestety gitara 'brumi' bez grania, nawet gdy złapię za mostek czy za struny.

Pozostałe gitary nie brumią, więc nie to kwestia uziemienia czy pieca.

Oczywiście mam bramkę szumów, ale czy to normalne, że tak się dzieje? To chyba świadczy o słabo zrobionej elektronice w instrumencie.

#gitaraelektryczna #gitara
  • 17
@nickbezpomyslu tego nie ma w informacjach odnośnie gitary, myślę osobiście, że ekranowanie jest, ale na słabym poziomie.

Na jakiejś starej aukcji dotyczącej gitar z tej serii gość napisał, że miał 'złe ekranowanie elektroniki (miedziany ekran)', co naprawił.
@SgtPepper1942: Single są bardziej podatne na "brumienie". To starsza i technicznie gorsza konstrukcja. Jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś gitary z singlami, to może Ci się wydawać, że coś jest nie tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SgtPepper1942: raczej nie jest to normalne i świadczy o problemie z elektronika w gitarze. Kręciłes gałkami i przełącznikami żeby zobaczyć czy na jakiejkolwiek pozycji jest lepiej?
@Kokos poza tym spoko, ale brumienie zdecydowanie różni się od innych moich gitar. Zresztą niedługo wkleje filmik dla porównania, może podpowiesz, czy warto zawracać głowę chłopom z Guitar Center
@SgtPepper1942 tak, brumienie na pewno kwalifikuje do wymiany na inny egzemplarz bez tej wady. Z GC zawsze warto rozmawiać, idą na rękę, a jak jeszcze jesteś w okresie rekojmi to nie ma problemu z wymiana czy zwrotem w ogóle.