Wpis z mikrobloga

Co twoim zdaniem się wydarzyło?

  • Ukraina chciała wciągnąć Rumunię i NATO do wojny 39.6% (40)
  • Ukraina poinformowała o faktycznym wydarzeniu 29.7% (30)
  • Nie mam zdania/nie wiem 16.8% (17)
  • Ukraina sama zrobiła nalot shadedów na swój port 6.9% (7)
  • Rosja chciała wyciągnąć Rumunię z pomocy Ukrainie 6.9% (7)

Oddanych głosów: 101

  • 22
@JPRW: po pierwsze to jest ankieta - moja odpowiedź jest dokładnie w środeczku, po drugie - ta rosyjska rakieta pod Bydgoszczą to będzie żarła ale podczas kampanii wyborczej a nie dzisiaj na wypoku, po trzecie - naturalnie na myśl przychodzi Przewodów, gdzie również Ukraina była pierwsza do informowania co się wydarzyło jednak potem pojawiły się informacje zaprzeczające stronie ukraińskiej.
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: I co dalej? Rosyjska rakieta naruszyła integralność Polski, białoruskie helikoptery naruszył integralność Polski i gdzie jest wojna? Czemu się nie zaczęła? Przecież to są potwierdzone przypadki.
A w przypadku niepotwierdzonego wydarzenia wystarczy wydać komunikat: nic się nie stało i elo, wojna nie wywołana.

W dwóch słowach: nie da się "wciągnąć do wojny" żadnego państwa poprzez informowanie o tego typu naruszeniu i to niezależnie od tego czy to naruszenie miało miejsce
@JPRW: whataboutism - doskonały sposób prowadzenia dyskusji, daruję sobie bo argument "a u was biją murzynów" to żaden argument (to że Polska nie weszła do wojny w analogicznym przypadku nie znaczy że Rumunia nie mogłaby wejść, naruszenie integralności terytorialnej jak najbardziej jest powodem/pretekstem do wypowiedzenia wojny)
@JPRW: trudno się z tym nie zgodzić ale czy już wiemy że ten dron na pewno wleciał i wybuchł w Rumunii? Strona rumuńska zdementowała ukraińskie informacje na temat shadeda, który się zgubił i poleciał gdzie indziej - informowanie o czymś co się nie wydarzyło już taką próbą wciągnięcia do wojny będzie.