Wpis z mikrobloga

#rower: Jest taki temat zielonyf16 z jutuby i mam go w obserwowanych. Koleś jak oceniam 180cm 75kg co ważne. Oczywiście polecam.
On raczej gravele chyba nawet teraz nie ma szosy.

I o co mi biega? O ciśnienie w oponach bo ludzie oglądają internety i bezkrytycznie robią co im telewizor czy telefonik mówi.

Jakiś czas temu zielony chyba na oponach 45mm mówił, że ma cisnienie 1.8 niech będzie 2 bary.
Mam gdzieś taką oponę ale nie będę zakładać na koło by sprawdzić. Mam teraz na stojaku swoją szosę z oponkami 28mm. Jestem ciężkim zawodnikiem więc przód 6.5 tył 7 ale to zejdzie po dniach i średnio jeżdżę przód 5 tył 6.Jak mniej rower się staje radykalnie mułowaty.

I do meritum, nie posiadam profesjonalnej pompki do rowerów więc być może moja ocena jest błędna choć wątpię. Mam chyba ze trzy pompki z lidla bo są tanie i mocno biją 10 bar.
I teraz, pompuję koła do 7 bar co mi pokazuje pompka, a moje dwa czujniki manualny i elektroniczny pokazują z 5.5.

Nie wiem czym operuje zielony i jak to mierzy ale mi te jego ciśnienia coś nie grają nawet na mleku.
  • 13
@4x80: fakt, coś mało.
82-83 kg here i 1.8 - 2.0 bary to stosowałem, ale w rowerze do XC i oponach 2.2".

Teraz w gravelu 40mm i jak trasa tylko po równym to pompuję nieco więcej niż trzy, jak las/bezdroża to nieco mniej niż trzy (zakres mniej więcej od 2.7 do 3.4).
@4x80 ja jak wiem ze zjeżdżam na drogę z kamyczkami to specjalnie #!$%@? oponki na 5-6 barów żeby strzelać nimi. Może jakaś zwierzynę kiedyś ustrzele. Oczywiście jazda się kończy w momencie jakiegokolwiek piachu ale ja na moim gravelu staram się trzymać tylko asfaltów. Po dwóch maratonach utwierdziłem się w przekonaniu ze lasy są fajne ale jak ich jest max do 10% drogi
Nie wiem czym operuje zielony i jak to mierzy ale mi te jego ciśnienia coś nie grają nawet na mleku.


@4x80: ja uległy 183 i 85kg, obręcz 19c i oponki Tufo 40c, i też nabijam sobie 2 bary przód/tył. Oczywiście mleko. Opona trzyma, lubię sobie jeździć po #!$%@? i czasem nawet zapominam że to nie fr i skacze sobie z jakiś korzeni i kamieni. Na asfalt wbijam 3.0 tył i 2.5
@LaFlecheWallonne: Czyli pompujesz pompką pokazuje 2 bary potem czujnik też to samo? Podaj jak możesz model pompki i czujnika to sobie kupię bo mam na oku jedną pompkę ale to 100 euro i by to nie poszło znowu nie tak.

Ja mam w dupie ile to ile bo siadam na szosę i czuję ale najwyżej dopompuję ale coś mi nie pasuje i to mocno.
@LaFlecheWallonne: Dziękuję za odpowiedź, Fajny sprzęcik. Ale nadal mam pytanie czy pompka i twój czujnik pokazują to samo bo o tym jest ten temat.

Pompujesz i pompka pokazuje 2 bary , sprawdzasz czujnikiem i też są dwa bary nie 1.2?

Bo inaczej to takie #!$%@? kotka za pomocą młotka.