Wpis z mikrobloga

Mam lęk że po #studbaza nie znajdę roboty jako programista i skończę w McDonaldzie XD
Codziennie czytam coś o #cpp, oglądam czy pisze kod ale chyba jestem paranokiem, z tyłu głowy czuję że nauka tylko cpp to za mało.
Jakiej technologii się uczyć by mieć największą szansę na robotę? Zostały mi 3 semestry i chce je w pełni poświęcić na naukę
#naukaprogramowania #programowanie #pracbaza #it
  • 17
  • Odpowiedz
@kacpervfr: pewnie Java, JS czy C#. Ale po prawdzie w dowolnej znajdziesz pracę i przed końcem studiów tylko zacznij szukać już teraz. Pójdź na jakieś targi pracy, meetupy jakie są w okolicy, etc. Jak się zakręcisz to znajdziesz coś fajnego już teraz.
  • Odpowiedz
@kacpervfr:

mialem na studiach kolege, ktorego interesowal wlasnie tylko c++ i nie chcial slyszec o zadnym webdevie i innych javascriptach

w koncu przyszly wakacje i czas na szukanie sobie stazu, no to kazdy z roku znalazl cos w popularnych technologiach, a ten nic xD mowil, ze znajdzie za rok i sie pouczy w tym czasie openGL i na pewno cos znajdzie

i #!$%@?.. wszyscy z nas juz rok po studiach, kazdy
  • Odpowiedz
  • 1
@cppguy: na robotę patrzę cały czas, obecnie jestem na stażu, ale okazał się bieda boot campem co mi morale podkopało mocno, ale to też moja wina bo się ograniczyłem tylko do zielonej góry XD
@cppguy tego się właśnie obawiam, bawię się właśnie opengl XDDD
Spróbuję js się pobawić, a jave mam na studiach praktycznie co semestr w różnej postaci
  • Odpowiedz
@kacpervfr: Pomyśl co lubisz robić w C++ a potem znajdź praktyki / staż w tym kierunku. Jeżeli to nie będzie Januszeks sp z o.o. to w czasie praktyk/stażu dowiesz się co jeszcze będzie ci potrzebne i tego się ucz. Szeroko pojęte IT obecnie jest tak rozległe, że życia ci nie starczy na nauczenie się wszystkiego być może będzie potrzebne. Pytanie co ciebie konkretnie interesuje.

Jak już zdobędziesz trochę wiedzy i doświadczenia
  • Odpowiedz
@kacpervfr: zależy co chcesz potem robić. Język i technologia tylko narzędzia.
Gdybym ja teraz zaczynał się uczyć programowania, to bym zaczął od jakiegoś pythona, C# itp. C++ warto znać pobieżnie, ale o ile nie zamierzasz tworzyć OS-ów, gier, czy embeeded, to bym się w to nie pchał.
  • Odpowiedz
Mam lęk że po #studbaza nie znajdę roboty jako programista i skończę w McDonaldzie XD


@kacpervfr: Bardzo dobrze, ze masz w sobie taki strach. Wazne, zeby sie nim motywować.

Sam znam 3 przypadki, co po Informatyce robią w jakichś gówno pracach za najniższą krajową. Dwoch po dobrym okolicznym Uniwersytecie, jeden po polibudzie.
Przypadek 1: praca przy obrabiarce CNC z ludźmi po zawodówce,
przypadek 2: punkt ksero,
przypadek 3: pomoc przy sklepie
  • Odpowiedz
@cppguy: @kacpervfr do c++ polecam ogarnąć trochę C i pójść w embedded - szczególnie linuxa bo tam C++ jest używany częściej. Pełno pracy i dobra kasa a najczęściej nie musisz pracować z wielkimi frameworkami czy librarkami tylko kodzisz sobie małe rzeczy typu integracje i gui, czasem jakieś sterowniki.

Najważniejsze to nie traktuj języka jako wyroczni tylko używaj ich jako narzędzia do tego co lubisz robić - zrób sobie jakiś fajny prywatny
  • Odpowiedz
@kacpervfr: Język programowania to troche jak język, którym posługujemy się na codzień. Sam w sobie głównie jest nośnikiem informacji jaką chcemy przekazać (wykonać w przypadku programowania). Można jedne lubić bardziej, inne mniej ale ostatecznie wszystkie sprowadzają się do opisania zadania do wykonania. Mają swoje niuanse, lepsze i gorsze zastosowania, takie i inne biblioteki, ale jak nauczysz się kilku to zaczniesz zauważać cechy wspólne i nauka każdego kolejnego idzie szybciej. Nie ma
  • Odpowiedz
@kacpervfr: to idź w javascript. Najlepsze pieniądze za najmniejszy nakład pracy. Jak masz łeb na karku, to będziesz uchodzić w projekcie za cudotwórcę, bo połowa frontendów to wypełnienie luki, po ambitnych, którzy chcieli kodzić w low level. Taka prawda, nawet jeśli od razu Ci nie pyknie, to umiejętność zrobienia strony internetowej otwiera Ci pierdyliard możliwości.
  • Odpowiedz