Wpis z mikrobloga

Nie potrafie sie pogodzić z tym, że wychowałem się w biednej rodzinie. Strasznie zazdroszczę tak zwanym "bananom". Wakacje za granicą kilka razy w roku. Co chwila nowe, markowe ciuchy. Pieniądze na wyjścia na miasto ze znajomymi itd. Na wakacjach nie byłem od 8 lat, nosze jedne buty od 4 lat, jedna bluza od 5 lat. Nie mam pieniedzy, zeby wyjsc gdzies i jakos fajnie spedzic czas. Zostaje tylko siedzenie w pokoju. A co najgorsze nie miałem pieniędzy na zdrowie, na leczenie zębów oraz rehabilitacje kręgosłupa. Moje zdrowie jest w ruinie. Ci ludzie mają tak ogromną przewage nade mną w każdym aspekcie... Jak ja w ogóle miałem zbudować jakąkolwiek pewność siebie i poczucie wartości. Dobija mnie jeszcze to, że ciągle moje osiągnięcia życiowe są porównywane do ludzi wywodzących się z bogatych rodzin i jestem negatywnie oceniany za to, że nie jestem tak dobry jak oni. Szkoda tylko, że szanse nigdy nie były równe, a życie nie jest ani troche sprawiedliwe. Nie ma dla mnie ratunku

#przegryw #zalesie #depresja
uzaleznionyodsmutku - Nie potrafie sie pogodzić z tym, że wychowałem się w biednej ro...

źródło: 321312

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@uzalezniony_od_smutku: Każdy jest kowalem swojego losu-mówi przysłowie. Tak zgadzam się, ale ten kowal kuje w materiale, który dostał. Niektórzy w złocie, a niektórzy w gównie. Urodzić się w kochającej rodzinie bogatego prawnika w Szwajcarii to nie to samo, co w biednej hinduskiej rodzinie żebraka, a do tego jako dwunaste dziecko i na domiar złego – jako dziewczynka(...). (Jacek Walkiewicz - "Pełna Moc Życia")

Powiem ci coś, czego nigdy pewnie nie usłyszysz.
  • Odpowiedz
Nie potrafie sie pogodzić z tym, że wychowałem się w biednej rodzinie


@uzalezniony_od_smutku: To jest Twoj problem wlasnie. Poza tym to, ze ktos ma pieniadze nie czyni go szczesliwym, sa ludzie bogaci i nieszczesliwi, a takze odwrotnie satacy, ktorzy maja niewiele, a mimo to sa szczesliwy. To wszystko jest w nas
  • Odpowiedz
@cor1sto: XD
Dobra a statystycznie kto jest bardziej szczęśliwi ktoś kto siedzi w pokoju całe życie czy ktoś co wyjeżdża co rok za granicę na wakacje? Ja już od lat słyszę o tym mitycznych nieszczęśliwych bogatych ludziach tylko co poznaje ludzi z tagu na priv to każdy biedak. Oczywistości zawsze trafi się wyjątek od reguły, znam jedną osobę z kasą z depresją na dziesięć biedaków

@uzalezniony_od_smutku
  • Odpowiedz
@uzalezniony_od_smutku: Porównywanie się do topki ludzi to dobra droga do dodatkowego zaniżenia poczucia własnej wartości. Zastanów się na chłodno, ile zajmie ci dojście do ich poziomu? Całe życie najpewniej, wtedy dopiero będziesz tam gdzie oni zaczynali ale ty będziesz miał 50 lat a oni dalej będą kilka poziomów wyżej.

Porównuj się z przeciętniakami / kimś trochę powyżej.
  • Odpowiedz
@uzalezniony_od_smutku: posłuchaj mnie uważnie bo jesteś młody - za 10 lat możesz mieć pieniądze i #!$%@?ć biedę. Możesz mieszkać w jakiejś Norwegii i z gównopracy zarabiać więcej niż rówieśnicy z normalnych domów w korpokołchozach. Możesz też żyć przeciętnie. Możesz też wykształcić się w jakimś IT i zarabiać dużo więcej. Możesz.

Przykro mi, że masz #!$%@? start, nie będzie łatwo, ale możesz. Jak jesteś w szkole to nic nie poradzisz ale za
  • Odpowiedz
Dobra a statystycznie kto jest bardziej szczęśliwi ktoś kto siedzi w pokoju całe życie czy ktoś co wyjeżdża co rok za granicę na wakacje? Ja już od lat słyszę o tym mitycznych nieszczęśliwych bogatych ludziach tylko co poznaje ludzi z tagu na priv to każdy biedak. Oczywistości zawsze trafi się wyjątek od reguły, znam jedną osobę z kasą z depresją na dziesięć biedaków


@Turkotka: Statystycznie to bieda jest czynnikiem zwiększającym ryzyko
  • Odpowiedz
@uzalezniony_od_smutku: ja mam jakieś pieniądze a nigdy za granicą na wakacjach nie byłem. Po co? Taki sam syf i smród jak tu tylko poprostu nie widzisz tego w wypucowantm kurorcie i po atrakcjach turystycznych. A w butach chodzę aż sie rozdupcą, szkoda kasy na kupowanie nowego jak stare jeszcze dobre. Ale oczywiście musisz sobie obrać jakaś marginalną grupę społeczną jako punkt odniesienia a potem cie to dobija.
  • Odpowiedz