Wpis z mikrobloga

Ciekawe, którego osiedla nie stać, chociaż na głupie ocieplenie bloków. U Mnie zostało to zrobione dobre dziesięć lat temu i nie potrzebni byli do tego żadni zbawcy z pisu. A takiej windy to nie wszędzie zrobisz. Na panele to by się dało z funduszu remontowego nazbierać. Takie odrapane bloki to chyba jeszcze tylko zostały na pato osiedlach gdzie mało kto płaci remontowe. #tvpis
  • 13
  • Odpowiedz
@VpEGQudXbZ: Obiecują gruszki na wierzbie? Stare znałem. Z tą windą to nieźle polecieli, w tych startych blokach z płyty w 95% jest za mało miejsca na klatce schodowej by zrobić takową, no ale obietnica nic nie kosztuje a wygrać trzeba.
  • Odpowiedz
  • 4
@Pan_Janusz: @FiFaFoFum @PlanetHell Dokładnie. Normalne osiedla zbierają same na to, co naprawdę jest potrzebne i nikt się przy tym nie lansuje w tv. Znowu obiecują cuda na kiju skierowane dla patoelektoratu. Z windami to już jest odpał całkowity. Jak oni niby chcieliby to zrobić? Burzyć część klatki schodowej albo eksmitować część mieszkań, żeby to wcisnąć?
  • Odpowiedz
@VpEGQudXbZ: poczekaj, jeśli pis nie wygra to druga partia będzie rozliczać bo wyjścia mieć nie będzie w jaki burdel weszła i albo będą dalej prowadzić kreatywną księgowość albo będą musieli zacisnąć pasa z rozdawaniem
  • Odpowiedz
@VpEGQudXbZ: W modernizacji budynku największy problem jest z zebraniem zgody właścicieli a nie z technikaliami. Stare prukwy nie chcą podwyżki funduszu remontowego więc żyją latami w nieocieplonych płytach i obdrapanych klatkach schodowych. Może chociaż jak im PiS teraz nakaże z pudła modernizację bloków to się zgodzą.
  • Odpowiedz
@FiFaFoFum: wg mnie te windy miałyby się znaleźć na zewnątrz budynku (nad tymi wystającymi wiatrolapami. Wysiadaloby się z windy na półpiętrze gdzie trzeba by wykuć drzwi w miejscu gdzie zwykle jest takie szerokie okienko. Jak dla mnie pomysł całkiem spoko, ale naszego Państwa w obecnym momencie i skali przedsięwzięcia po prostu na to nie stać.
  • Odpowiedz
@VpEGQudXbZ:

A takiej windy to nie wszędzie zrobisz.


Windy dofinansowuje od dawna PFRON. U mnie likwidują zsypy, robią nową windę ze zjazdem do poziomu 0 (normalnie trzeba na parter trzeba wejść po schodach). Jest jeden warunek: choć jeden mieszkaniec bloku z orzeczoną grupą inwalidzką musi napisać pismo.
  • Odpowiedz
@janekplaskacz: u mnie to samo. Mega sie ciesze na nowa winda i na zamkniecie zsypu : ) zwierzeta tym zssypem wyrzucali wszystko. Jak dawno juz nie leciala salwa paredziesieciu butelek z 10 pietra. Pewnie mieszka tam jakis alkoholik albo studenci : D. Mniej hałasu, mnie robactwa. #!$%@?ć te zsypy, spoleczenstwo do nich nie doroslo.
  • Odpowiedz