Wpis z mikrobloga

Chciałbym ubezpieczyć dom, wiadomo od zdarzeń losowych oraz od przepięć, burz itd całą elektronikę którą mam w domu (pompa ciepła, panele foto, telewizor, komputery itd).

Gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie i na co uważać? Jakie dokumenty/pomiary/cokolwiek co trzeba/ muszę posiadać aby później nie było problemu z wypłatą ubezpieczenia?

#ubezpieczenia #ubezpieczenie #dom
  • 21
  • Odpowiedz
@mrkobel: Jak nie wiesz co chcesz, a raczej co potrzebujesz to podejdź do jakiegoś agenta na mieście niech wytłumaczy Tobie czym się różnią ubezpieczenia Allrisk od ryzyk nazwanych, jakie przeglądy budowlane musisz mieć aktualne i najlepiej poproś o firmę która pokrywa szkody wraz ze szkodami ,,własnymi".
  • Odpowiedz
  • 0
@Michael_Jackson_: mam komin, ale pieca węglowego już nie mam. I potrzebny jest przegląd kominiarski? xD
a co gdy chałupa zjara się wraz z dokumentami przeglądu kominiarskiego i instalacji elektrycznej?
  • Odpowiedz
  • 0
@kosmita6662: @Michael_Jackson_
fajnie byłoby mieć to po prostu w formie tabeli, taki wariant obejmuje to to i to, nie obejmuje tego tego i tego.
Musisz mieć taki i taki papier w takim i takim wariancie.
A tak to czytaj i szukać pierdyliar stron
  • Odpowiedz
Musisz mieć taki i taki papier w takim i takim wariancie.


@mrkobel: Ale to reguluje prawo budowlane a nie OWU

mam komin, ale pieca węglowego już nie mam.


@mrkobel: Bez znaczenia, w bloku z centralnym tez kominiarz robi przegląd kanałów wentylacyjnych.

a co gdy chałupa zjara się wraz z dokumentami przeglądu kominiarskiego


@mrkobel: Kominiarze mają bazy danych z wystawionymi badaniami, więc jak się Tobie spali to kominiarz wystawi duplikat,
  • Odpowiedz
@mrkobel: PS. jeśli masz fotowoltaikę na dachu to PZU to zły wybór, bo musisz dowalić na polisie ubezpieczenie od stłuczeń na dużą kwotę, a część firm ma to w zakresie sumy ubezpieczenia domu łącznie ze stłuczeniem :)

Jak chcesz jutro podbij na priv to odpowiem na Twoje pytania :)
  • Odpowiedz
Place około 600 zł za rok.


@Bonifacy13: I co to ma do rzeczy ile płacisz :D skoro wystarczy że ma większy/mniejszy dom i już będzie płacił inaczej :D

Dodatkowo tak jak napisałem powyżej PZU wypada słabo na tle konkurencji jak sie ma fotowoltaike na dachu :)
  • Odpowiedz
  • 0
@sayanek: właśnie dlatego do tej pory nie mamy ubezpieczenia bo czujemy, że w razie W zostaniemy wyrolowani, albo papierkami, albo kwota ubezpieczenia albo OWU.
Niestety budynki z lat 80-90 to ciężki kawałek chleba, ciężko doprowadzić je do zgodności z wszystkimi prawami.
  • Odpowiedz
@mrkobel: Ale co doprowadzić? Zrobić przegląd elektryczny, kominiarza i w zależności czym opalasz przegląd pieca co x lat...

I masz wszystko zrobione :D

albo kwota ubezpieczenia albo OWU


Nie wiem czego szukasz ale nie znajdziesz i taniego i dobrego ubezpieczenia, musisz wybrać jedno z dwóch.
  • Odpowiedz
  • 0
@sayanek: @insurance
A co sądzicie o interrisk? Agent proponuje mi polisę DOM MAX, nie wymagają żadnych dokumentów z przeglądów. Wygląda to całkiem spoko, około 400 zł, 0.5 mln zł, dosyć szeroki zakres. Nie wiem jak z pompą na zewnątrz budynku (mam na fundamencie, metr od ściany)

U mnie nie ma instalacji piorunoochronnej. Nie wiem czy była wymagana prawem w latach budowania domu.
  • Odpowiedz
nie wymagają żadnych dokumentów z przeglądów.


@mrkobel: No przy zawieraniu nie, przy większych szkodach na pewno będą pytać :)

InterRisk dosłownie 10 dni temu zmienił OWU i sporo na plus rzeczy, ale w praktyce jak to wygląda będzie wiadomo za jakiś czas dopiero przy pierwszych szkodach.

Agent proponuje mi

Nie wiem jak z pompą na zewnątrz


@mrkobel: No to zapytaj tego agenta co Tobie to zaproponował :) W końcu chce
  • Odpowiedz
  • 0
@sayanek: zapytałem, chcieli zdjęcie, mają wrócić do mnie.

No przy zawieraniu nie, przy większych szkodach na pewno będą pytać :)
Dlatego lubię kontakt przez email, a nie osobisty ani telefoniczny. Później mam wszystko na kartce co próbowali mi sprzedać.
Tego gościa znam już dosyć długo, ale pierwszy raz biorę od niego polise na dom.
Mocno zachwalał produkt interriska (i jeszcze jakiś, ale nie pamiętam), mówił, że jest dużo lepszy niż ubezpieczenie
  • Odpowiedz
  • 0
@sayanek: A są w ogóle jakieś ubezpieczenia domu obejmujące naprawy po awarii pompy ciepła? Nie tylko po przepięciu, ale dowolna awaria która stanie się po okresie gwarancji
  • Odpowiedz
@mrkobel: Każda firma ma swoje plusy i minusy, na rynku niema produktu idealnego dla wszystkich. Np Interrisk dopiero teraz przy zmianie OWU zwiększył odpowiedzialność przy szkodach wyrządzonych przez zwierzęta lisowate z 5.000 do 20.000zł a PZU z tego co pamiętam ma to nielimitowane.
  • Odpowiedz