Wpis z mikrobloga

#!$%@?... wróciłem do pracy po 1,5 miesięcznym L4 i od razu dostałem informację, że pracownik który kiedyś pracował na moim stanowisku, przejął moje obowiązki na ten czas i ta praca znów mu się spodobała, więc ja po dwóch latach pracy w biurze jestem zdegradowany i mam wrócić na produkcję ((oo)). Właśnie sprawili, że niosę wypowiedzenie.

#januszebiznesu #januszex ##!$%@? #praca #pracbaza
  • 27
@Chicoxxx66: spodziewałeś się czegoś innego, wiadomo że jak Cię nie ma powyżej miesiąca to kogoś innego wepchną na stanowisko. Nigdy nie miałem inaczej gdy nie było mnie miesiąc lub dłużej, trzeba było walczyć o przywrócenie.
W sumie to miałem tak 2x, za pierwszym razem jak byłem na l4 to skończyła mi się umowa i mi nie przedłużyli, a za drugim razem, musiałem chodzić i kombinować abym pracował na tym samym stanowisku.
@r5678 a co to za głupoty? jeżeli ma umowę to jest to psi obowiązek pracodawcy przywrócić go na stanowisko. jeżeli nie może albo chce mu zmienić to pracownik musi się na to zgodzić.
@Chicoxxx66: bajt albo debil.
po 1. to pracodawca wręczył Ci wypowiedzenie zmieniające, przyjmujesz albo nie i w zależności od stażu pracy masz okres wypowiedzenia
po 2. jeśli nie przyjmiesz, w zależności od stażu pracy przysługuje Ci odprawa.
po 3. jak ktoś już tu pisał, musisz mieć zgodę medycyny pracy na nowe stanowisko
@TompsonzPolski: @Chicoxxx66:
Zgodnie z art. 42 § 4 Kodeksu pracy pracodawca może oddelegować pracownika czasowo do wykonywania pracy innej niż ta określona w umowie. Takie zdarzenie powinno być jednak podyktowane szczególnymi potrzebami pracodawcy. Pracodawca nie może więc wysłać pracownika do wykonywania innej pracy na więcej niż trzy miesiące w ciągu roku kalendarzowego.
@maciek_maciejewski ok. ale co to wnosi do sprawy. oo napisał że został przeniesiony (w domyśle docelowo) a nie czasowo. pewnie "kara" za granicę kulki z L4. dodatkowo w dalszym ciągu zmieniasz pracę z pu na pf 2iec nie jest to delegowanie do innego działu tylko realnie biorąc degradacja na którą opinie musi się zgadzać.
@TompsonzPolski:
" pewnie "kara" za granicę kulki z L4 "

Na pewno, a przytaczam artykuł z kp bo pracodawca ma prawo oddelegować pracownika do innych zajęć (na okres do 3 miesięcy) niż zawarte jest to w UOP. Z etycznego punktu widzenia wg mnie jest to co najmniej słabe. Metoda ta stosowana jest na pozbycie się pracownika, czyli pracodawca z pewnością liczy że OP złoży wypowiedzenie. Jeśli przetrwa te 3 miesiące, czeka