Wpis z mikrobloga

Mirki, temat kuchni na wymiar.
Mam troche ograniczone mozliwosc aranzacji z uwagi na kuchnie z salonem w mieszkaniu deweloperskim. Zastanawiam sie jak umiescic piekarnik i zmywarke na tym rozkladzie aby bylo przede wszystkim wygodnie. Stolarz wstepnie zaproponowal zeby dac zmywarke na dole, a nad nia jakas szuflade i nad ta szuflada piekarnik bo podobno bezposrednio nie mozna bo stracewtedy gwarancje na piekarnik jakby cos sie stalo a druga sprawa ze w jednym slupku nie powinno byc sprzetu elektrycznego i zmywarki. Macie pomysly gdzie dac zmuwarke lub piekarnik?

Sam myslalem nad przeniesieniem piekarnika pod plyte indukcyjna a zmywarke zostawic tam gdzie jest i przedluzyc blat, no ale kobita narzeka ze piekarnik sie teraz robi wyzej :D jakies rady/ :)

#remontujzwykopem #remont #kuchnia #projekt #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
marzab - Mirki, temat kuchni na wymiar.
Mam troche ograniczone mozliwosc aranzacji z ...

źródło: kuchnia rzut

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@AAAAAPsik to przestrzeń na nogi jak będą na hokerach siedzieć. @marzab a piekarnik nad zmywarką to raczej ciężki temat - nigdy się nie spotkałem, właśnie z uwagi na kolizję tych sprzętów. bez przesady z tym piekarnikiem na dole, pod indukcją by był w sam raz. a nad zmywarką możecie sobie mikrofalówkę wrzucić, albo ekspres do kawy
  • Odpowiedz
  • 0
@AbadzabayY: no wlasnie wychodzi na to ze pod plyta najlepiej tylko teraz mysle ze pozbedziemy sie szuflad. Mamy duzo szafek ale szuflady beda tylko 3 po stronie wyspy (chyba wystarczajaco?)
  • Odpowiedz
@marzab moim zdaniem za mała kuchnia na piekarnik wyżej, masz względnie dużo szafek wiszących jak na małą kuchnię, za to po postawieniu chociażby ekspresu i tostera zero blatu w momencie jak ktoś siedzi przy części do tego przeznaczonej.
Piekarnik pod indukcję, między zlewem a lodówką blat, pod tym zmywarka.
  • Odpowiedz
@marzab twoja stara nie nadaza za moda, teraz zmywarke daje się wyzej bo z niej korzysta się caly dzień, a piekarnik od swieta i lepiej go dac nizej.

a w opcji jeden nad drugim nie ma nic zlego, to tez jakies zabobony
  • Odpowiedz
@marzab niby można mieć piekarnik obok lodówki, ale jak weźmiesz taki z pyrolizą to wg mnie lepiej jednak dać przerwę w formie jakiegoś cargo.
Ja bym dał zlew w miejsce indukcji. Ale pytanie gdzie wtedy indukcja… Nie wygodnie będzie się korzystać z tego zlewu w tym układzie. Jeżeli masz miejsce to „wysun” bar do zewnątrz i zrób go wyższego (mogę Ci wysłać zdjęcia na priv jak ja mam) a tam gdzie mas
  • Odpowiedz
  • 0
@NoMoRe: niestety tej wyspy nie moge juz przesunac bo to jest maximum, bedzie ciezko wtedy przejsc obok ale mozesz mi wyslac na priv jak to u ciebie wyglada
  • Odpowiedz
@marzab pieprzy z tym jednym słupkiem i szuflada. Robiąc jego rozwiązanie piekarnik będziesz miał za wysoko.
Niech się bardziej skupi na zlewie albo najlepiej zmień stolarza bo typ nie ogarnia.
  • Odpowiedz
  • 0
@Aeciatko: nie no gosc dobre meble robi, czekalem na niego troche, bardziej musze projektankte #!$%@? ze nie potrafi czegs konkretego zaproponowac :D
  • Odpowiedz
@marzab: jak masz taki układ daj najlepiej piekarnik(polecam whirlpool) pod płytęindukcyjna (polecam AEG) i mikrofale w zabudowie (polecam samsunga). Za bardzo ciepło może mieć lodowka, która itak się grzeje.

Pamiętaj o min 10 cm luzu nad lodowka albo z tylu zrób krótsza szafkę, ale taki tunel zostaw i tam ciepło będzie uciekać.
  • Odpowiedz