Wpis z mikrobloga

Kompletnie nie rozumiem, czemu ludzie (zakładam bogatsi, bo jednak auto, zwłaszcza nowe to teraz rarytas i mało kogo na nie stać).
Kupują SUV'y, niedosyć, że nie ma gdzie parkować dosłownie wszędzie, to mam wrazenie, ze 80% miasta to same SUV'y a w środku jeździ mały facet albo drobna kobieta w nim do pracy/z pracy.
*nie przyjmuję argumentu, że "trzeba dużo miejsca", sam jeżdżę oplem klasy A "aka" pudełko, miejsca tam tyle, że jestem w stanie na 2 miesiące zakupów zrobić, do tego mieści się 5 osob, a autko jest malutkie.

Jaki jest sens? SUVów, jeżeli jeździsz po mieście, jaki to ma sens, ani to ekologiczne, ani ekonomiczne, ani nie pomaga, zajmuje w #!$%@? miejsca przez co i tak miejsc parkingowych jest jeszcze mniej.

Mam wrażenie, że wcześniej, ludzie wybierali SUV'a tylko jeżeli serio go potrzebowali, do lasu, w górki, jak mieszkali na wsi - na moim osiedlu to jest po prostu SUV'oza i jedno auto zajmuje relatywnie 1.5 miejsca parkingowego, to jest bez sensu.

Ludzie kupują je aby podeprzeć czymś swoje ego. Kiedyś kupowali je jak potrzebowali do ciężkiej pracy, na wieś albo off road. Teraz dzięki propagandzie przemysłu motoryzacyjnego który ma większą kasę, ludzie kupują ich tyle że linie bardziej praktycznych aut, np. Forda Focusa, są zamykane bo nikt prawie już ich nie kupuje. Przy okazji to zmienia się w wyścig zbrojeń. Ludzie są zaniepokojeni wypadkami z udziałem SUVów więc kupują większe żeby wygrać.

#samochody #motoryzacja #warszawa #suv #mechanikasamochodowa
  • 25
@Viado: ehhh znów ten sam wątek:
1. Nie oślepiają cię ducato i inne raki
2. Nie oślepia cię 90% p0laków robaków z walonymi światłami, bo w bolanda ustawienie świateł to rzadkość
3. Wygodne wsiadanie i wysiadanie
4. Widzisz co się dzieje przed autem przed tobą przez jego szybę albo ponad dachem
5. Pokonasz większość p0lacko zaprojektowanych krawężników, progów zwalniających, dzieci kotów psów i wszystkiego co wpadnie pod koła
6. Sporo ma
@dzem_z_rzodkiewki:
tak.
i jaki sens ma ta wstawka z niesprawnymi pojazdami w kontekscie watku ktorego celem jest krytyka jednego z typow nadwozi? w sensie suv z dziuramym wydechem halasuje bardziej niz sedan z dziurawym wydechem?

to kupuj sobie tego rama, co mnie to obchodzi. jak jezdze motocyklem to nie zale sie ze mnie moze nawet maly fiat sprowadzic na wozek inwalidzki.

nawet z 15km/h spowoduje śmiertelny wypadek poprzez najechanie


o cholera.