Wpis z mikrobloga

Część januszy nie lubi Ukraińców bo widzą w nich samych siebie sprzed 30 lat. Też jeździli wtedy do Niemca, zapieprzali przy zbiorze czereśni, postawili za to chaty, sprowadzili używane mercedesy, które tam były już na szrot, ale w polskiej powiatówce Prestiż.

Widzi taki janusz Ukraińca to ma flashbacki z samego siebie i koniecznie musi pokazać wyższość. A najgorzej jak taki jeszcze w zakładzie awansuje na równe stanowisko albo se kupi małe mieszkanie.

#ukraina #ekonomia #gospodarka #pracbaza #polska #przemysleniazdupy
  • 80
@jaavi666 nie zależy od branży, pracuję przy hostelu i mam kontakt z wieloma Ukraińcami w różnym wieku i z różnych zawodów. 99% jest przyjazna , serdeczna i uśmiechnięta. Nie kradną, nie awanturują się, są grzeczni i kulturalni. to że ktoś zachowuje się jak bydle i Ukrainiec mu odpowie to nie znaczy że robi chlew, Polacy mają sporą lekcję do odrobienia pod względem zachowania i stosunków międzyludzkich, co dobitnie widać na wykopie
Część januszy nie lubi Ukraińców bo widzą w nich samych siebie sprzed 30 lat. Też jeździli wtedy do Niemca, zapieprzali przy zbiorze czereśni, postawili za to chaty, sprowadzili używane mercedesy, które tam były już na szrot, ale w polskiej powiatówce Prestiż.

Czyli mówisz że mentalność janusza przez 30 lat się zmieniła i już nie musi podziwiać takiego podejścia? Bądź że jeśli ktoś jeździ do nisko płatnej pracy w innym kraju nie musi
@Kurczak2022: nie spadłem bo w przeciwieństwie do ciebie na nim nie siedzę. No wyobraź sobie że ja miałem odwrotna sytuację i to Białorusini byli milsi od spotkanych przeze mnie Ukraińców. A może po prostu swoją osobą przyciągasz takich ludzi( ͡° ͜ʖ ͡°)
@yannikto" spotykanych "??? czyli że co, nie masz z nimi kontaktu na codzień? to właśnie ty zachowujesz się jak burak i śmieć to ludzie tak samo się do ciebie odnoszą. Granica z Białorusią powinna być dawno zamknięta a kacapy które z niej przyjechały deportowane
@Kurczak2022: Sposób myślenia? Ukraincy potrafią zadbać o własny interes a posty tutaj to najlepszy przykład ze bardzo różnimy się od ukrainców. Kiedy mogą coś zyskać to skorzystają z okazji a nie zastanawiają się co inni powiedzą np. zostaną ratownikami WOPR bez uprawnień i nie będą mieli z tym żadnych problemów patrząc na tonące dzieci i trzymając w ręku papier z egzaminu na ratownika kupiony za flaszkę.
Jednocześnie hejt spadnie na tego
@JackobC ale ty piszesz jakieś głupoty i manipulacje. Albo masz 12 lat albo robisz gdzieś u Niemca na magazynie bo widzę że nie ogarniasz sytuacji w Polsce. Skala korupcji i nepotyzmu jest nieporównywalnie większa niż na Ukrainie i to zaczynając na wiejskich gminach a na ORLENie kończąc. Przypomnę ci tylko że twój minister rolnictwa nawet nie wie jak zboże wygląda i się nazywa
@PfefferWerfer: lubie czytac fajnopolakow ktorzy chetnie sra1a we wlasne gniazdo xD To ze polacy wyjezdzaja do niemiec tzn ze tez mamy tak robic i wpuszczac wszystkich nawet tych ktorzy nie sa w eu? przemysl ma tania sile robocza - ukraincow, ale czemu nie mowi sie o zwiazanych z ich pojawieniem sie kosztow - wieksze ceny mieszkan i najmu, wszedzie gdzie jest limit miejsc jest juz tloczno, a co drugi gada po
Niech se Ukraińcy pracują w tych niskich stanowiskach, tak gdzie są wakaty i braki ludzi. Jednakże na średnich i wyższych - mamy wystarczająco dużą polską kadrę, po co sobie robić konkurencje? By obniżać stawki? By trudniej zdobyć dobrą pracę?


@mroznykasztan: Ja bym to zmienił na:
Niech se przyjezdni w Warszawie pracują w tych niskich stanowiskach, tak gdzie są wakaty i braki ludzi. Jednakże na średnich i wyższych - mamy wystarczająco dużą
Taką pogardę w stosunku do Ukraińców można przyrównać do tego jak Niemcy na nas patrzyli przy pierwszych migracjach zarobkowych. Źdźbło w oku bliźniego widzisz, a #!$%@? we własnej dupie Janusz nie dostrzeże. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@deeprest Why not both?
Można być i przeciwko Ukraińcom zajmującym inne niż najniższe stanowiska pracy jak i przeciwko migracji wszystkich do dużych miast. To drugie zjawisko także jest szkodliwe - nadmierna centralizacja powoduje zbyt duży wzrost cen mieszkań, zamieranie małych miasteczek i podział społeczeństwa. Gdyby centrale dużych firm były rozsiane po Polsce, np. biura producentów żywności czy firm IT we Włocławku czy innym powiatowym mieście to pozytywnie wpłynęłoby to na rozwój tych
@mickpl: różnica jest taka, że UK zawsze był wyżej w wskaźniku rozwoju społecznego, pensji i gospodarki. My nadal jesteśmy średnio rozwiniętym Państwem a nie wysoko rozwiniętym i przez ciągły import imigrantów zarobkowych, nie ma takiej presji na podnoszenie pensji.
@mickpl ale nie Kumasz, polak lehita może. Polakowi niet, bo bōł dupy.
Każdego Ukraińca jakiego poznałem, mogę pochwalić - chłopom się chciało robić, robili sumiennie i dokładnie, unikali okazji do jakiś kłótni itd.