Wpis z mikrobloga

#orange #wificalling #motorola
Siema.
Sytuacja wygląda tak, że w mieszkaniu w ogóle nie mam zasięgu, więc korzystałem z wifi calling (do tej pory miałem Xiaomi Readmi Note 9). Zakupiłem ostatnio nowszy telefon - Motorola edge 30 fusion 5G. Zerknąłem tak na szybko wcześniej czy ma WiFi calling i ma, więc kupiłem. Potem okazało się, że wszystkie sieci wspierają WiFi calling dla tego urządzenia oprócz Orange (a ja oczywiście mam orange).
Istnieje jakiś inny sposób na używanie Wifi calling w Orange czy nie mam wyjścia i po prostu muszę zmienić operatora?

Edit: Dodam jeszcze, że na tej liście napisane jest, że Xiaomi Redmi Note 9 WiFi calling nie jest wspierany przez Plusa. Miałem służbową kartę właśnie z plusa i udało się załatwić WiFi calling przez jakąs zewnętrzna aplikacje od plusa.
edzionn - #orange #wificalling #motorola 
Siema.
Sytuacja wygląda tak, że w mieszkani...

źródło: wifi_calling

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@NieoznaczonaReklama: czytam o tym orange flex (https://flex.orange.pl/blog/post/5G-eSIM-Wi-Fi-Calling-i-VoLTE-czyli-nowe-technologie-w-Orange-Flex) i jest tam napisane "Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój telefon da radę z Wi-Fi Calling, rzuć okiem na listę telefonów, które obsługują Wi-Fi Calling i VoLTE w Orange (a o VoLTE za chwilę ????).". [link do listy: https://www.orange.pl/medias/omni/lp/b2c/inne/wykorzystaj-siec/Telefony_VoLTE_Wificalling.pdf?_ga=2.46871460.26171315.1693988488-525078470.1693988488&_gac=1.114677109.1693988609.Cj0KCQjwxuCnBhDLARIsAB-cq1o4h252x6kqZPKIBe111McwFjohd01ZOaFz81zfubgQ5SQ-4sWrzT8aAtHzEALw_wcB
Na tej liście nie ma Motoroli Edge 30 Fusion
  • Odpowiedz
@edzionn ja mam g82 i mam dwie karty, Orange i plus. Na plus mam volte a na Orange nie, ale Orange tak jak wspomniał kolega wyżej, ja mam free taryfę i ani volte ani VoWiFi
  • Odpowiedz
@edzionn: tak, będzie działać, nawet wszystkie Xiaomi działają. 5G to w Orange działa na iPhone i Samsungu kupionymi w Orange, więc dopóki nie ruszy 5G3600 to działać prawie na pewno nie będzie. VoLTE i WifiCalling bez problemu nawet na maszynce do mielenia mięsa.
  • Odpowiedz
  • 0
@NieoznaczonaReklama: zapytałem o to doradcy na aplikacji flexa i twierdzi, że nie ma dostępu do WiFi Calling.
Całość rozmowy:
Edyta Dygas
Doradca klienta Orange Flex

Dzień dobry

13:17Odczytana
Cześć, z tej strony Bot Flex. Napisz, w czym mogę Ci dzisiaj pomóc?

13:17
Zakupiłem nowy telefon Motorola edge 30 fusion 5G i niezbędne jest dla mnie WiFi Calling. W klasycznym orange dla tego telefonu wifi calling nie jest wspierane. Czy jeśli przejdę
  • Odpowiedz
@edzionn: Tabelka tabelką, a rzeczywistość jest taka, że np mi na OnePlus 9Pro działają wszystkie te usługi czyli 5G/VoLTE/VoWifi mimo że telefonu nie ma na liście.
Sprawdź czy nie masz dostępnej aktualizacji systemowej na tej Motce, mi na Androidzie 12 działało tylko WiFi Calling, a po aktualizacji do A13 działa wszystko. Wszystko w taryfie Orange Free, to tak jak inni mówili, we Flexie tym bardziej powinno działać.

Ewentualnie zajrzyj na XDA,
Lucar - @edzionn: Tabelka tabelką, a rzeczywistość jest taka, że np mi na OnePlus 9Pr...

źródło: Orange 5GVoLTEVoWiFi

Pobierz
  • Odpowiedz
@edzionn: od siebie dodam, że mam Edge 20 Lite i w moim działa WiFi calling, a mam 2 karty jedną w Plus, a druga w Orange Flexie i na obu działa
  • Odpowiedz