Wpis z mikrobloga

Na /r/CombatFootage wjechał film jak ruska grupa dywersyjna, (najprawdopodobniej) działająca na zapleczu ukraińskim dokonuje zasadzek na samochody przewożące ludzi i sprzęt w pobliże frontu. Samochody przeznaczone do użytku cywilnego, więc bez szans na przeżycie. Na jednym z początkowych kadrów pokazane są tablice rejestracyjne jednego z zaatakowanych samochodów (VW Transporter). Taka ciekawostka.

#wojna #ukraina #rosja
wiverna - Na /r/CombatFootage wjechał film jak ruska grupa dywersyjna, (najprawdopodo...

źródło: GD881JN

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@wiverna: wedle opisu działania z północy Ukrainy: Seversk rayon Chernigov Oblast (52.339440, 33.304836). Brak wskazania kiedy nagrania miały miejsce, szata roślinna wskazuje na lato, więc może Czerwiec/Lipiec/Sierpień. Bardzo konkretna ekipa widać, dograni między sobą. Specnaz, GRU, coś zbliżonego - broń wyciszona, dobre maskowanie, ujednolicone wyposażenie. Tacy budzą respekt to trzeba przyznać.
  • Odpowiedz
@wiverna: Bardzo mocne nagranie. A dla niektórych murowany szok i może udar. Jak ktoś się miesiącami karmił filmami od Ukraińców to niech lepiej tego nie ogląda i niech dalej sobie żyje w przekonaniu, że Rosja tylko dostaje po dupie i nic więcej. Prawda jest taka że obie strony się wzajemnie masakrują, z tym że jesteśmy w zachodniej bańce informacyjnej a wykop to już szczególnie. O ukraińskich problemach więcej się człowiek dowie
  • Odpowiedz
@Szinako: Różnica jest taka, że wy się brandzlujecie akcją przeciwko pogranicznikom na kompletnych peryferiach działań wojennych (Czernichów!), a strona proukraińska nagraniami z masakrowania rosyjskiej artylerii na Zaporożu, co obecnie faktycznie doprowadziło do zdecydowanej przewagi Ukrainy w tej gałęzi broni.

Nie trzeba być zbyt lotnym żeby zdać sobie sprawę, co będzie miało większy wpływ na wynik wojny.
  • Odpowiedz
Różnica jest taka, że wy się brandzlujecie akcją przeciwko pogranicznikom na kompletnych peryferiach działań wojennych


@wjtk123: Nie zauważyłem, żeby ktokolwiek się brandzlował. Zauważyłem jedynie, że już się zesrałeś jak zwykle.

a strona proukraińska nagraniami z masakrowania rosyjskiej artylerii na Zaporożu, co obecnie faktycznie doprowadziło do zdecydowanej przewagi Ukrainy w tej gałęzi broni.


@wjtk123: Nagraniami, którymi potwierdza 1/5 strat, które rzekomo zadaje (i to jestem dla nich szczodry). Za to widziałem
  • Odpowiedz
śmierdzące i nic nie znaczące.


@Kulawy_Lis: To dlaczego za każdym razem gdy wrzucę Ukraińskie straty to muszę blokować kilku dzieciaków, którzy się odpalili i wyzywają mnie od onuc? Skoro moje wpisy nic nie znaczą to, po co tak się o nie sracie. Wystarczy dać mnie na czarną listę i mieć spokój. No chyba że jednak was to strasznie boli.
  • Odpowiedz
@wiverna: Najlepsze że człowiek tu już w nic nie wierzy. Ani w rosyjską ustawkę ani w ukrainskie pojazdy z ukrainskimi 'kierowcami' na 'polskich' 'blachach' pewnie też z 'polskim' 'dowodem' 'rejestracyjnym' gdzie poprzedni kierowca to 'Jan Kowalski', a Serhij za kierownicą ma prawko również na koparkę, okręty podwodne, myśliwce i UFO.

Ergo ukry sami swoim zachowaniem często leją wode na młyn rosyjskiej propagandy.
  • Odpowiedz