Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu pojawił mi się na instagramie filmik pokazujący, że w przypadku gdy Alokazja urośnie zbyt wysoka to można ją uciąć i ukorzenić, a z obciętej części w doniczce powinna odbić kolejna roślina. Moja Alokazja Low Rider miała już za sobą trochę wyrośniętych i opadniętych liści, więc taka łysa długa łodyga nie wyglądała najprzyjemniej. Postanowiłem zastosować napotkany sposób i ją pociąłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miałem w doniczce dwie Alokazję, więc uciąłem obie. Jedną wsadziłem do kubka wypełnionego mchem, a drugą do kubka z podłożem dla krewetek Benibachi. Różnice między zastosowanymi podłożami są dość widoczne. Od cięcia do dnia dzisiejszego minęło 12 dni, w kubku z Benibachi widać już ładne białe korzenie, które cały czas się wydłużają. W kubku z mchem nie było widać żadnych zmian z zewnątrz, więc ruszyłem dzisiaj roślinę, no i te zmiany są naprawdę niewielkie. Przynajmniej zmiany pozytywne, bo z negatywnych końcówka rośliny zaczęła delikatnie gnić. Obciąłem gnijącą część i wsadziłem do kubka z Benibachi, zobaczymy czy ruszy.

W doniczce przy obciętej części jeszcze żadnych zmian nie widać, ale mam nadzieję, że coś się ruszy ( ͡° ͜ʖ ͡°),

Jakby ktoś się zastanawiał skąd pomysł na zastosowanie do ukorzeniania roślin podłoża akwarystycznego dla krewetek to ostatnio widać rosnącą popularność do ukorzeniania innego akwarystycznego podłoża, a mianowicie Fluval Stratum. Jak widać efekty są bardzo fajne.

#rosliny #hobby #zainteresowania #alokazja #ogrodnictwo
Fishuur - Jakiś czas temu pojawił mi się na instagramie filmik pokazujący, że w przyp...

źródło: Dzień cięcia

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • 3
@Fishuur: I tutaj jeszcze jedna ciekawostka przy porównaniu uprawy Alokazji w Benibachi, ale tym razem do podłoża hydroponicznego Lechuza-pon. W obu kubkach Alokazja Jacklyn, rośliny były takiej samej wielkości, są to sadzonki otrzymane z bulw trzymanych w mchu. Tutaj również widać znaczną różnicę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obie Alokazje straciły w międzyczasie po jednym liściu, więc stan wyrośniętych liści 4:2 z przewagą dla Benibachi ( ͡°
Fishuur - @Fishuur: I tutaj jeszcze jedna ciekawostka przy porównaniu uprawy Alokazji...

źródło: IMG_20230907_133600

Pobierz
  • Odpowiedz
W doniczce też powinno coś się ruszyć. Mój philodendron mamei nie przetrwał ataku przędziorka, ścięłam go przy ziemi, resztę wyrzuciłam. Minęło jakieś pół roku, a w zeszłym tygodniu coś tam odbiło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz