Wpis z mikrobloga

Pracuje w kurierce na solo i mam dosyc... ale paleciaka, sam jazda i system pracy jeszcze do przyjecia ale to targanie palet 1tonowych tym paleciakiem i sciaganie to dramat, mysle nad zakupem elektrycznego paleciaka, wiadomo dziad mi nie kupi bo za drogi.. ale czy warto? Z 5k musialbym wydac a sam obecnie zarabiam 4,5k wiec zanim sie to wszystko zwroci to.. najlepiej byloby zmienic robote ale.. 7 lat w tym siedze i chyba nie umialbym juz na nic lepszego to zmienic, plusy tej pracy ze pracujesz sam i masz na rano system pn-pt i znam caly teren jaki robie.. probowalem pracy na magazynach itp ale pier.. 3 zmianowke..

#paleciak #kierowca #przegryw #depresja #praca #pracbaza
  • 15
  • Odpowiedz
@RandomowyTyp ostatnio wszyscy kurierzy co odwiedzaja mnie w firmie mają elektryczne paleciaki. czy to raben, czy poczta polska i inne wynalazki.. kupujac elektryka koniecznie bierz z podnoszeniem, nie tylko jazda.
  • Odpowiedz
  • 0
@przegryw_z_piwnicy: kurier co jezdzi ciezarowka na C kategorie i rozwozi przesylki glownie paletowe, sciagam to sam recznym paleciakiem laduje sie aby na magazynie elekrycznym

@asdfigkzhsirnxhxk oczywiscie ze tak, uswiadomil mi ze to za duzy koszt, jestem jedynym pracownikiem bo szef sam jezdzi i ma dwa auta tylko.

@xyz_xyz Niby tak ale wiekszosc ma paleciaki, jeden pracodawca wykupil swoim pracownika elektryki ale ujowy rejon ma i zapierdzielaja do 17, a ja czesto
  • Odpowiedz
@RandomowyTyp albo oszczedasz plecy albo pracujesz chwile dłużej :) w takim razie targaj zwykłym do czasu jak janusz stwierdzi ze skoro 1t dajesz rade to 1.3 tez pochasz :)
  • Odpowiedz
@RandomowyTyp: czyli kierowca z kat. C + trochę magazynier, bo rozładowujesz towar. Zazwyczaj kierowca podjeżdża pod rampę, a rozładunek jest w gestii magazynu. Nie napisałeś o uprawnieniach na paleciak elektryczny. Jeśli coś się stanie, a nie masz takich uprawień, to będziesz miał problemy. Oczywiście masa ludzi używa takich pelaciaków, a nawet jeździ wózkami widłowymi bez uprawień, ale jest fajnie do czasu aż coś się stanie. Wtedy zaczyna się przerzucanie odpowiedzialnością między
  • Odpowiedz
  • 0
@przegryw_z_piwnicy: Mam uprawnienia na wozki widlowe WJOII kat. wiec o to sie nie martwie. Tak, rozladowuje towar zazwyczaj sam u klienta.. ale uwazam to za plus, bo jest szybciej i czesto mniej czekania, duze firmy tez sie zdarzaja, rzadko kiedy trzeba podjechac pod rampe, poprostu tych punktow jest wiecej i samemu sciagajac towar zaoszczedzasz na czasie.

@asdfigkzhsirnxhxk Oj na rynku nie jest kolorowo a przyznaje ze ciezko mi sie pracuje z
  • Odpowiedz
@RandomowyTyp: to fajnie, że masz uprawnienia. No cóż, trudno coś doradzić. Zakup używanego paleciaka to ryzyko. Nowy swoje kosztuje. Jednak zawsze możesz sprzedać, kiedy np. zmienisz pracę, więc coś tam kasy odzyskasz. Ponadto zaoszczędzisz na zdrowiu, a to jest bezcenne. Ja bym pewnie kupił
  • Odpowiedz