Wpis z mikrobloga

@wojtek-m: fake af, w japo jest teraz moda na nabijanie wyświetleń filmikami o problemach społecznych, nie naliczę ile widziałem "dzień z życia alkoholika" i masz japoneczkę pijącą asahi 0% przez cały dzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KruKkk: Nie, gdzieś n yt widziałem pełniejszy filmik chyba z tą samą różową, miała drobne problemy psychiczne np. chłopak przygarną ją z ulicy a ona o coś go tam pobiła. Wszędzie są problemy (poza jakimś "naftowym" emiratem). Zresztą tam są jeszcze większe, pod pewnymi względami problemy społeczne, niż u nas. Dużo samobójstw, pełno singli i singielek a japonki (podobnie jak w Polsce) są mało wierne (jeśli im tylko na to praca
@KruKkk: Zresztą tam sporej liczbie osób wysiada psycha, ze względu na panującą tam "modę" na ciężką pracę i sukces, wielu jest nawet zdrowych psychicznie tylko to wszystko olewa. Miałem kiedyś manię na jp anime i siłą rzeczy oglądałem sporo materiałów o Japonii. Dlatego jestem skłonny uwierzyć, że nawet ładne laski mogą wylądować na ulicy. W Polsce też się zdarza, że ojcowie/ojczymowie #!$%@?ą puszczalskie córki na zbity pysk, sam raz słuchałem "lamentu"
@wojtek-m: Mordo, ja tu mieszkam xD Nie mówię, że problemów społecznych nie ma w Japonii, są i to spore. Nawet myślę, że są większe niż w Polsce. Przykład typu w Akihabarze, masz promenadę japonek co stoją od siebie co pół metra i namawiają cię na jakieś maido cafe i innych miejsc, problem w tym, że jak się przypatrzysz to co druga dziewczyna stojąca tam ma pocięte łapy i nogi, na luzie
@KruKkk: Szanuję, że masz jakieś dane z pierwszej ręki i na pewno wiesz ode mnie więcej na temat, co nie zmienia faktu, że sam jak pojadę w Polsce do innego województwa, to czasami czuję się jakbym był w innym kraju. Nawet jak tam mieszkasz, to nie znaczy, że absolutnie wszystko widzisz i filmik zaraz musi być lipny. Ja mieszkam w Polsce i ludzie tutaj czasami oglądają dokumenty o Polsce i się