Wpis z mikrobloga

@trochewstyd: Ja generalnie pykam sobie na kompie w przerwach od Baldura, ale z ciekawości odpaliłem na series S. I jestem w szoku że taki sprzęt to odpala w ogóle, i nawet źle nie wygląda. Ale 30 FPS jest niegrywalne, więc wracam do swojego pecetowego 40-50 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
zapamiętywanie przedmiotów które gdziekolwiek zostawimy


@trochewstyd: przecież to nie spowalnia gry w ogóle. Działało w skyrimie, a gra chodziła spoko. Po prostu wczytywanie powinno być robione w tle, a nie w postaci loading screena.

W Oblivionie i skyrimie było na tyle szybkie że wchodząc do pomieszczenia ekran stawał się ciemny na ćwierć sekundy. Raziło to że nie widziałeś jak się otwierają drzwi, ale zakładam że to ograniczenia silnika.
@Usunelem_Konto: Tryb gry wyłącza zazwyczaj różne upiększacze obrazu by zmniejszyć latencję, a nie zwiększa ilości klatek.
VRR działa przy nierównych klatkach dostosowując częstotliwość odświeżania telewizora, a nie zwiększa magiczne płynności bo 30 FPS w starfield jest stabilne, po prostu to nie jest wystarczająca ilość klatek do płynnej gry. By VRR miał jakiś sens i tak musieli by zresztą odblokować klatki by śmigał star field 45FPS+