Wpis z mikrobloga

Mireczki, od około roku w moim mieście zdarza się dużo włamań - i do mieszkań i do lokali usługowych. Chcę w jakiś sposób zabezpieczyć lokal mojej różowej. Nie trzyma tam gotówki, ale jest trochę sprzętu, o który trzeba byłoby zadbać. Jest ubezpieczony od kradzieży, ale w lokalu nie ma żadnych zabezpieczeń, a drzwi wejściowe to zwykłe plastiki.

Co polecacie? Monitoring? Alarm? Rolety antywłamaniowe? Jeśli monitoring to jaki? Najlepiej na WiFi z aplikacją i podglądem live, akumulator/baterię i wyraźny obraz. Jest sens montowania na zewnątrz czy tylko wewnątrz? Obawiam się, że zewnętrzny monitoring będzie głównie służył innym osobom np. do stłuczek i innych akcji, bo w pobliżu jest sklep alkoholowy. Poza tym, co z tego że nagra się twarz włamywacza, policji to nie przeszkodzi w niewykryciu sprawcy xD Co polecicie?

#monitoring #alarmy #kradziez #kiciochpyta
  • 9
@forfame: mam kamerki ezviz, zintegrowane z home assistant, nagrywanie na SD, internet i kamery zasilane z UPS
podgląd w aplikacji ezviz i poprzez home assistant, w home assistant mogę też wykrywać ruch i wysłać powiadomienie
@forfame: 2x C3WN i 2x CTQ6C
te drugie są 360, możesz obracać z aplikacji, zrobić połączenie głosowe itp...
na tych c3wn chyba też można rozmawiać, nie testowałem, te obrotowe mam w pokojach dzieci ;)
te obrotowe mam w pokojach dzieci ;)


@wiesiu2: Gdybym był twoim dzieckiem to bym to chińskie gówno #!$%@?ł ze swojego pokoju, no chyba że używasz tego tylko w sieci lokalnej bez apek i chmur.