Wpis z mikrobloga

O ho, KO obiecuje zniesienie "podatku Belki".

"Brak podatku Belki miałoby dotyczyć oszczędności inwestycji do 100 tys. zł powyżej roku."

Opis jest dość nie precyzyjny i w rzeczywistości nie wiadomo jak by to miało wyglądać, bo nie chodzi tutaj o pierwsze 100k zysku tylko "inwestycje do 100k".

Trzeba będzie zmienić pracę i wziąść kredyt jak przejdzie ale patrząc nie samolubnie to oczywiście jestem za i kibicuje takiej zmianie ;) acz deklaracje i tak będą potrzebne no bo jakoś trzeba będzie to wykazać.

Obstawiajcie jak pokrętny będzie ten mechanizm :D

Źródło https://businessinsider.com.pl/finanse/gigantyczna-zmiana-dla-milionow-polakow-ko-chce-likwidacji-podatku-belki/499xet2

#gielda #podatki #kalkulatorgieldowy
  • 13
  • Odpowiedz
@kalkulatorgieldowy:
To mają mój głos. W tym kraju przy urnie i tak każdy myśli tylko o swojej dupie, więc whatever ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale strzelam, że chyba jakoś pokrętnie do 100k inwestycji a nie kwoty podatku, bo przy 100k podatku belki to jest ponad pół miliona.
Chociaż chyba dlatego tak myślę, że obecna ekipa rządząca tak wytresowała, że ktoś kto zarabia więcej trochę niż minimalna to
  • Odpowiedz
@kalkulatorgieldowy:
Z tego opisu wynika że jeśli kupiłeś akcje do 100K i trzymałeś je dłużej niż 1 rok to niezależnie jaki byłby zysk to nie płacisz od niego podatku.
Taki mechanizm z ewentualnymi modyfikacjami i progami już dawno powinien być wprowadzony, bo kasę zainwestowaną w akcjach na giełdzie zjada inflacja.
Mało prawdopodobne żeby jakakolwiek partia to wprowadziła. Inwestorzy są zbyt małym elektoratem żeby dawać takie bonusy.
Dla Kaczora i elektoratu Rydzyka
  • Odpowiedz
@kalkulatorgieldowy: nie chcę nikogo zniechęcać, ale Tusk i Schetyna to są ludzie którzy myślą że można obiecać wszystko przed wyborami, a potem się wykręcić.
Vide 3x15, albo obietnice że nie będzie obowiązkowy abonament TV. Tylko doszedł do władzy i od razu zapomniał
Już z punktu widzenia dotrzymywania słowa, to Kaczyński bije ich na głowę, chociaż pewnie nie podoba ci się co obiecuje i dotrzymuje
Anyways, głosuj na kogo tam sobie chcesz
  • Odpowiedz
@kalkulatorgieldowy: kompromitują się wymyslając jeszcze jakies ograniczenia, ze czlowiek nie bedzie wiedzial czy mu ten podatek od straty naliczą czy nie.. przeciez od stycznia inflacja znowu wybije pod 20% a lokaty utkną ponizej 10%.

pis i po sa są siebie warci, warcholy walczące o stolki, eh żeby w koncu rzady przejal ktos świeży i nieumoczony, pomarzyć można
  • Odpowiedz
bez śmiesznego limitu 100k, do tego podatek katastralny i możemy zaczynać odchodzić od patologi używania nieruchomości jako inwestycji i zamiast tego inwestować w instrumenty do tego przeznaczone

@zjadlbym_kebaba:
Dokładnie. Im starszy jestem, tym bardziej dziwię się, że żadna partia nie robi nic z mieszkaniami. Przecież to podstawowe dobro użytkowe, a tymczasem wynajem nieruchomości są opodatkowane na śmieszne 8,5% a normalne instrumenty finansowe na 19%. I dziwić się, że ceny mieszkań tak
  • Odpowiedz