Wpis z mikrobloga

  • 0
@dj-disco przedłużacz jak wepne to będę musiał odsunąć belkę jescze bardziej. A chciałbym żeby była maksymalnie przy ścianie. Mogę nawet zdjąć gniazdko, tylko nie wiem jak wtedy podepnę te wtyczki i w zasadzie o to pytam. Jak zrobić tak żeby jakoś zdjąć kontakt i jednocześnie z niego skorzystać ale już poniżej belki, za deską
  • Odpowiedz
  • 1
A może są jakieś takie zatyczki do puszek z których może wyjść po prostu kabel który sobie przedłużę i dopiero gdzieś tam dalej podepnę wtyczki. To jest łóżko w którym śpi dziecko więc zależy mi żeby kontaktu nie było ale żeby z niego skorzystać
  • Odpowiedz
@Peccator: Demontujesz obecne gniazdko i montujesz poniżej gniazdko natynkowe. Ślad po obecnym gniazdku maskujesz maskownicą za 1 zł do kupienia w elektrycznym. Jeżeli jest na tyle kabla w obecnym gniazdku to może nawet nie będzie trzeba przedłużać przewodów do gniazdka natynkowego, ale pewnie będzie trzeba. Do przedłużenia przewodów w twoim wypadku najlepiej takie plastikowe skręcane kostki.

Edit: Teraz doczytałem o dziecku, czyli gniazdko natynkowe mimo że będzie pod belką to żeby
  • Odpowiedz
  • 0
@Normalny_czyli_dla_wi3lu_inny A może jest taka maskownica z której wychodzi kabel z gniazdkiem na końcu? Tak jakby wziąć przedłuzacz i spiąć kabelkami bez wtyczki prosto do kabli gniazdka i to wypuścić na metr czy dwa no i oczywiście dziurę zakryć czymś przykrecanym żeby ręka się nie dało zdjąć
  • Odpowiedz
A może jest taka maskownica z której wychodzi kabel z gniazdkiem na końcu?


@Peccator: Pewnie jest coś takiego, ale też pewnie sporo kosztuje.
Musisz podjechać do hurtowni elektrycznej (przynajmniej u mnie jest taka co sprzedaje i hurtowo i detalicznie), mają duży wybór - doradzą. W sklepach typy Obi, Leroy Merlin, Castorama się przepłaca i mają ograniczony asortyment.

Jak nie robiłeś nic z elektryką to poproś kogoś kto robił, pisze to osoba
  • Odpowiedz
na wago wpiąć przedluzacz prosto w ścianę


@czechu: Tylko przy Wago przewody muszą być nieruchome, jak tam dziecko coś zacznie szarpać czy coś to może się to źle skończyć. Chyba żeby przykręcić jakąś osłone na przewody do ściany.
W dodatku przy takiej przeróbce przedłużacza (rozumiem żeby odciąć wtyczkę) w razie porażenia prądem czy pożaru to osoba która go przerobiła pod Wago może mieć przejeb4ne.
  • Odpowiedz
  • 0
@Normalny_czyli_dla_wi3lu_inny poszukam. Coś tam robiłem. Jak coś przy kontakcie robiłem to podłączałem w tym gniazdku tel do ładowania później wyłączałem korki i sprawdzałem czy tel przestał się ładować co oznaczałoby że gniazdko faktycznie jest odłączone.
Dzięki za pomoc i porady
  • Odpowiedz
A może jest taka maskownica z której wychodzi kabel z gniazdkiem na końcu? Tak jakby wziąć przedłuzacz i spiąć kabelkami bez wtyczki prosto do kabli gniazdka i to wypuścić na metr czy dwa no i oczywiście dziurę zakryć czymś przykrecanym żeby ręka się nie dało zdjąć


@Peccator: To się nazywa wypust kablowy, wyjście kablowe lub podobnie, zależnie od producenta. Mają to w ofercie producenci osprzętu. Co prawda odstają one od ściany
  • Odpowiedz
@Peccator: Wewnątrz ściany użyj mufy kablowej. To pozwoli całkowicie "schować" kable i da dodatkową zaletę w postaci zabezpieczenia luźnych przewodów jakby dzieciak jednak za mocno pociągnął ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://allegro.pl/oferta/mufa-kablowa-bezsrubowa-zlacze-3pin-ip68-250v-9759978608

Samo gniazdko możesz wtedy wymienić na pokrywkę puszki kablowej (albo tylko wyprowadzić kabel bokiem, wtedy polecam go gdzieś solidnie przymocować żeby całe gniazdko nie wyleciało po pociągnięciu). W niej wystarczy wywiercić otwór na przewód i zabezpieczyć
  • Odpowiedz
  • 0
@Aramil dzięki za rady. Kabla raczej dziecko nie dosięgnie bo stoi tam łóżko i gniazdko i kabel jest zasloniety /przyciśniety przez łóżko więc nie trzeba jakoś bardzo zabezpieczać przed wyciągnięciem. Jak zabiorę łóżko to zamontuje normalne gniazdko.
Chyba kupię wypust kabla. Nie wystaje za bardzo i powinno to rozwiązać mój problem.

Dziękuję wszystkim za porady. Temat chyba wyczerpany
  • Odpowiedz