Wpis z mikrobloga

Ma ktoś może internet domowy z plusa i podzieli się opinia? Potrzebuje neta głównie do pracy i nie bardzo mam wybór (w tej lokalizacji stały jedynie Orange 20Mbps/1Mbps…). Na infolini zareklamowali mi pakiet 1000Gb limitu (przez rok podwojony) z dodatkowym urządzeniem zwiększającym zasięg (montowany na zewnątrz). Problem jest taki, ze pracuje w pełni zdalnie i do działania oprogramowania potrzebuje stały dostęp do sieci (programy inżynierskie, licencje sieciowe, praca na serwerze przez VPN czy jakoś tak). Prośba o informacje jak to u was działa i czy jest sens się w ogóle pakować w taka umowę. #plus #internet #praca
  • 5
  • Odpowiedz
@burek19901: Jedyna opcja to kupić starter Plusha za 5zł, aktywować bezpłatny pakiet 400 GB na 30 dni i sprawdzić, jak to się sprawuje w Twojej lokalizacji. Jak przystało na sieć komórkową większość zależy od obciążenia danej, konkretnej stacji bazowej, z którą się łączysz, jakości sygnału w Twojej lokalizacji, dostępnych technologii na stacji bazowej. A poza ostatnim dwóch wcześniej wspomnianych kluczowych czynników nikt nie przewidzi na odległość. A i ostatnie tylko zgrubnie
  • Odpowiedz
@burek19901: też pracuje w pełni zdalnie, korzystaliśmy z ich oferty 250GB + zte mc801a 5g i działało to całkiem przyzwoicie przez te 2 lata. Z tego co widziałem to ich nowe rozwiązanie z anteną zewnętrzną zbiera pozytywne opinie, ale nie miałem okazji testować.
Obecnie przerzuciliśmy się na ich światłowód, router który dają to padaka, ale na szczęście można wpiąć własny.
  • Odpowiedz