Wpis z mikrobloga

Minęło kilka lat od kiedy ostatnio składałem nowego kompa i zapomniałem jakie to jest #!$%@?ące xD

Najpierw chciałem zrobić mały upgrade, ale za bardzo nie ma jak bo oczywiście socket stary, a jak wymienię płytę główną to bez sensu brać taką z DDR4 i praktycznie muszę wymienić wszystko.

Wybrałem komponenty, czytam i oczywiście do procka już nie wystarczy wrzucić jakiegoś lepszego radiatora, teraz to musi być chłodzenie wodne. Ok, poszukałem, wybrałem i okazuje się że obudowę też będę musiał zmienić bo nie zamontuję chłodnicy...

Oczywiście obudowy to albo "gamingowe" z masą ledów i szybami albo w #!$%@? drogie jak są bardziej stonowane. Do tego oczywiście wentylatory w zestawie są bez PWM - kolejny wydatek na liście

No i RAM - w ciągu tygodnia wybrane kości podskoczyły z 430 na 510

Ja #!$%@?ę xD

#pcmasterrace #gorzkiezale
  • 12
  • Odpowiedz
Wybrałem komponenty, czytam i oczywiście do procka już nie wystarczy wrzucić jakiegoś lepszego radiatora, teraz to musi być chłodzenie wodne.


@Xuzoun: Kto Ci takich bzdur naopowiadal? Sporo osob uzywa chlodzenia powietrzem bo jest pewniejsze i nigdy CI nie ubije procka
  • Odpowiedz
czytam i oczywiście do procka już nie wystarczy wrzucić jakiegoś lepszego radiatora, teraz to musi być chłodzenie wodne.

wystarczy, chyba, zę ktoś sobie kupił intela ale inteli się nie kupuje więc sam sobie winny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do tego oczywiście wentylatory w zestawie są bez PWM - kolejny wydatek na liście

a po co Ci PWM koniecznie?
@Xuzoun:
  • Odpowiedz
  • 8
@Xuzoun Niby czemu bez sensu? Intel ma nikły zysk z DDR5. Nie wiem też kto ci nagadał że musisz chłodzenie wodne brać xD Widzę też pełno stosowanych bud za 200-400 zeta.

Oj problem znajduje się między krzesłem a biurkiem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@Xuzoun powiedz co masz obecnie, czego oczekujesz od kompa ITP to pomogę z chęcią ;)

Ddr4 na spokojnie można używać jesscze, o ile nie masz jakichś kości 2133Mhz to luz
  • Odpowiedz
  • 0
jak nie idziesz w intela serii K to chłodzenie wodne jest zbędne

Kto Ci takich bzdur naopowiadal? Sporo osob uzywa chlodzenia powietrzem bo jest pewniejsze i nigdy CI nie ubije procka

i5-13600KF, praktycznie na każdym forum polecają wodne albo zabawę z dodatkową ramką pod radiator xD

A płyty główne obecnie ogarniają wentyle bez PWM, po prostu sterujesz napięciem.

a po co Ci PWM koniecznie?

Bez PWM nie mam takiego zakresu regulacji, kwestia
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: mam core2quada na chłodzeniu wodnym, od 2008 do ~2012 roku działał jako komputer do gier, później do ~2019 jako komputer biurowy później do ~2021 jako komputer na magazynie (na magazynie i w biurze chodził 8-18). Kiedyś robili lepsze te podzespoły :D
  • Odpowiedz
@Xuzoun: #!$%@?, jakiś czas temu kupowałem Z690 + 12600K + Powietrzny Fortis 5 i wszystko działa elegancko, nic się nie grzeje, żadnych ramek nie używałem. Może jak ktoś się onanizuje, że będzie miał w Minecrafcie 5 stopni mniej na CPU to sobie kupuje wodne a reszta ma to w dupie i korzysta ze sprzętu.
  • Odpowiedz
@Xuzoun:

Minęło kilka lat od kiedy ostatnio składałem nowego kompa i zapomniałem jakie to jest #!$%@?ące xD


Za to jak zrobisz to porządnie, to masz spokój na parę lat do przodu i o wiele lepszy sprzęt od gotowca ze sklepu.

Najpierw chciałem zrobić mały upgrade, ale za bardzo nie ma jak bo oczywiście socket stary, a jak wymienię płytę główną to bez sensu brać taką z DDR4 i praktycznie muszę wymienić
  • Odpowiedz