Wpis z mikrobloga

@Di4bllo: i tak prawdopodobnie będziesz musiał pisać o korektę, bo wystawią z VAT. W "ramach wyjątku" wystawią fakturę z Czech z VAT 0%, a zapłacony wcześniej VAT wróci na kartę.

Potem standardowa księgowa procedura z reverse-charge.

Chyba że się coś zmieniło od września 2022. Nie mniej jednak - kupuj śmiało, ogarną tak że będzie ok. U mnie od maila o korektę do wystawienia nowej fvat minęło mniej niż 24h, zwrot przyszedł
  • Odpowiedz
@Di4bllo: nie jest potrzebny, zamawiasz przez sklep apple dla biznesu i normalnie podajesz tam swoj nip. Dostajesz polska fakture z nipem PL5263084600
  • Odpowiedz
@rol89 podpowiesz gdzie podać NIP? W 2021 kupowałem tak jak piszesz, podając NIP przy zakupie na stronie dla biznesu. Teraz nie widzę miejsca na wpisanie NIPu. Albo jestem ślepy, albo usunęli tę możliwość.
  • Odpowiedz
@skarpetyodyna: Jak się zamawia przez telefon podany na stronie to jest szansa od razu na fakturę 0%? Z tego co widzę to na stronie nie za bardzo nawet można NIP podać.


@haka65: nie zamawiałem nigdy przez telefon, NIP podajesz praktycznie na samym końcu finalizacji transakcji
  • Odpowiedz
@rol89: Dzięki. Doszedłem do strony z przyciskiem "złóż zamówienie" i nie było miejsca na wpisanie NIPu, a trochę się cykam go kllikknąć :) - pewnie to jest ostatni krok składania zamówienia. Pewnie usunęli.
  • Odpowiedz