Wpis z mikrobloga

Cześć mądre wykopkowe głowy. Kupiłem używaną hulajnoge Techlife X5 i moje pytanie. Ile ona powinna się ładować? Jak ją powinno się ładować? Podłączyłem wczoraj pod ładowarkę przed 21 a po 2 jeszcze paliła się czerwona dioda w ładowarce chociaż po naładowaniu powinno zmienić się na zieloną. Ładowarka była bardzo gorąca więc wreszcie ją odłączyłem. Chociaż na ekranie hulajnogi pokazuje, że jest w pełni naładowana. Ktoś posiada ten model hulajnogi? Może mi coś więcej powiedzieć? Czy to normalne, że ładowarka tak się nagrzewa? Z góry dziękuję.

#hulajnogaelektryczna #techlife #elektryka #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 12
@chrusto: Możliwe, że trafiłeś na moment końca ładowania i ładowarka była JESZCZE gorąca. Druga opcja, że akurat działało balansowanie cel w akumulatorze i stąd to zachowanie - z reguły te BMS mają top - balancing. Jeśli masz dostęp do danych BMS przez bluetooth sprawdź czy różnica napięć między celami jest niewielka. Sprawdż czy rozładowuje się w spodziewany sposób (nie spada szybko lub nierówno, nie urywa się w połowie itp.)
via Android
  • 1
@mathmed @Andr3v mieliście rację koledzy Mirkowie. Wystarczyło poczekać chwilę dłużej i dioda zaświeciła by się na zielono. Sugerowałem się czasem ładowania około 4-5 godzin bo tak przeczytałem w instrukcji. Ale w praktyce wychodzi to faktycznie około 6-7. Swoją drogą fajny i dobry kawał sprzętu. Zwłaszcza po przesiadce z Xiaomi Mi Scooter 1S ( ͡º ͜ʖ͡º)