Wpis z mikrobloga

Cześć Szanowna Społeczności! Szukam #rower dla #dzieci w wieku 4 lat, dziewczynka o wzroście 100 cm. Zależy mi na czymś lekkim, bo jednak waga 10 kg mnie nie przekonuje, ale jednocześnie w cenie do 1000 zł. Wolałbym nowy rower, bo w perspektywie jest też jego wykorzystanie przez młodszą córkę, ale mogę również rozważyć używkę.
Czy możecie podrzucić jakieś modele, którymi warto się zainteresować, bo szukanie w necie jest utrudnione przez brak informacji o wadze. A w mieście powiatowym nie mam zbyt wielkiego wyboru pod kątem dużych sklepów rowerowych.
Z góry dziękuję za pomoc!
  • 15
  • Odpowiedz
@miekki_am: hej nie wiem czy w PL takie rzeczy sa ale oto jak trzbea ogryzc temat. Tak bylo z 2 z trojki moich dzieci. Jak masz dwa lata kupujesz balance bike. Od tego trzbe zaczac. Te btwiny z decathlonu w PL chyba beda 10 cali i dziala. Jak jest zajawka to idziesz dalej kipujesz wielszy balance bike 12 calowy. Bezwzglednie najlpszym rozwiazaniem jest hornit. Ma 12 cali i jest super lekki.
  • Odpowiedz
@MoonlightSh: serio? znaczy znaczy ja mieszkam w Anglii to rynek jest troche inny, inaczej sie patrzy na kase ktora wydajesz na gowniaki :D ale myslalem ze uzywki lataja za ok 100 funtow na marketplace. Skad jestes w PL ?
  • Odpowiedz
@MoonlightSh: a sorry dopiero teraz patrze ze to nie ty napisales tego posta. Jaki masz nastepny ? Moj smiga na ER 16" kupilem mu micro mini Haro do wyscigow ale teraz patrze za jakims gorskim 20"...masz jakies rekomendacje ? Ew od czego trzymac sie z daleka?
  • Odpowiedz
@Nietak_nietak: mój starszy teraz na Superior F.L.Y. 20 śmiga - wybrałem ze względu na wagę i duży zakres wzrostu. Trzymać się z daleka od rowerów z amortyzatorem a reszta przy tych przebiegach to mało ważna jest. W UK macie pod kątem o wiele lepiej, więcej producentów i ceny też lepsze ;)
  • Odpowiedz
@MoonlightSh: dlaczego z daleka od amortyzatorow ? Myslalem a commnecial ramones 20 i sporo osob laduje amorki. To zalezy pump trakic, tory to bmx racingu sa wszedzie ale prawdziwych tras mniej. Jedna z przczyn jest jeden wielki przekret podatkowy na rowerach. I wlasnie dlatego second handy sa takie tanie w uk. Istnieje cycling2work scheme ktory sprowadza sie do tego ze co 12 miesiecy moge wziac nowy rower i kupic go "przed"
  • Odpowiedz
dlaczego z daleka od amortyzatorow ?


@Nietak_nietak: dobra, doprecyzuję - z daleka od montowanych w rowerach dla dzieciaków amortyzatorów sprężynowych - dziecko nie jest w stanie takiego amorka ugiąć czyli masz rower 2kg cięższy a żadnych plusów. Powietrzny spoko ale takich rowerów jest mało.
  • Odpowiedz
ale jednocześnie w cenie do 1000 zł.


@miekki_am: Czasami lepiej kupić rower za 2 tys. który potem sprzedasz kilka stówek taniej bez problemu, niż rower za tysiaka którego używek nikt nie kupuje. Sprawdź na olx po ile wystawione są rowery który chcesz kupić, odejmij od tego jeszcze 100 zł i to jest mniej więcej tyle ile na nim stracisz. Woomy używane sprzedają się praktycznie w cenie nowego - szczególnie w sezonie
  • Odpowiedz