Wpis z mikrobloga

Ten stół to już raczej znacie, ale tym razem jest na nim sporo nowych odmian :)

To w tym sezonie pierwsze większe podebranie dojrzałych chili z mojej uprawy. Całość zapakowałem w zestawy degustacyjne po 42 różne odmiany w każdym i część z nich już poleciała także do Mirków z wykopu :)

--

Więcej na:

https://www.instagram.com/chili_z_gobim

https://www.facebook.com/Chili-z-Gobim-102848334580501

--

Mój autorski tag papryczkowy: #chilizgobim Zapraszam do obserwowania :)

--

#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #hobby #zainteresowania #domowyogrod #uprawa #uprawiajzwykopem #ostrezarcie #rosliny #botanika #rolnictwo #jedzenie #gotowanie #ostresosy #gotujzwykopem #uprawiajzwykopem
#warzywa #uprawa #lato #slonce #rolnictwo #zniwa #zbiory
Pobierz gobi12 - Ten stół to już raczej znacie, ale tym razem jest na nim sporo nowych odmian...
źródło: IMG_20230911_110548
  • 42
@gobi12 eleganckie. Najs.

Jakieś nawozy, albo "naturalne" opryski są stosowane?
U mnie czasem wyskakują takie brązowe plamki (co ciekawe - nie zależy od krzaka, a od papryczki), najbliżej temu do zarazy ziemniaczanej, ale pojęcia (jeszcze) nie mam. Dopiero pierwszy rok wyskoczyłem z tym przed dom, do tej pory miewałem po kilka krzaków czysto na własny użytek.

Hmmm...faktycznie nie jest to jakoś wiele. W przyszłym roku postaram się wygospodarować jakieś 15 metrów kwadratowych
@gobi12: jaki masz przepis na chilli oil? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja ostatnio zrobiłem pierwszy raz. Ze świeżych bo nie mogłem suszonych dostać. Co jeszcze z nich robisz?
@ext11 polecam kiszenie
Daje soli, 3% wagi i wrzucam na chwilę w mikser. Dwa tygodnie potem masz super bazę do sosów. Najprostszy wariant to mix z octem jakimś delikatnym.
@patryk_66: Nie no u mnie to średnicy mają ze 2-3 cm. I chyba tak powinno być. Może przez niedobory miałeś skarlałe owoce? Z nawozów korzystam z mineralnego Kristalonu oraz CalMag. Ponadto robię oprysk (1/2 w sezonie) od chorób grzybicznych miedzianem lub podobnym środkiem.

@ptakov23 U mnie na tunelach busz tez o wiele mniejszy niż standardowo przez zimny i pochmurny lipiec.

@sameowoce @KrolWlosowzNosa Dzięki :)

@Ojtamtam @maegalcarwen To jest piękny komplement :)
@gobi12 no javuwielbiam louisiana style. Tabasco jest zarówno za słaby jak i zbyt octowy, domowy może to poprawić :)

A takie lekko slodko ostre z kiszonych też można robić - poprzednim razem miałem ukiszone kupne scotch bonety (z małym dodatkiem marchwi i cebuli) i potem mieszałem z domowym sosem pomidorowym z mango i bananem i odrobiną octu. Był mega fajny, wyraźnie owocowy i pH nadal poniżej 3.5 miał więc się dobrze trzymał.
@gobi12: wydaję mi się że szanse są minimalne, chili gotuje się w gorącym oleju spokojnie z 10 min. Bardziej już bym podejrzewał czosnek który zalewa się trochę przestudzonym olejem a jest chyba w każdym przepisie na chili oil
@ext11: A to oczywiście masz racje. Szanse są minimalne. Początkowo zrozumiałem, że wrzucasz surowe chili do oleju i heja ;D A to jest już zauważalnie groźne :)