Wpis z mikrobloga

Skandal co ci Ukraińcy robią w Polsce! Spacerowałem sobie spokojnie po parku, aż doszedłem do pomnika znamienitego polskiego aktora Franciszka Pieczki, znanego z wielu kultowych ról aktorskich, które przeszły do historii polskiego kina. Nagle z pobliskich krzaków wybiegła zgraja pijanych i agresywnych ludzi z niebiesko-żółtymi flagami. Zaczęli coś krzyczeć niezrozumiałym dla mnie językiem, ale chyba "Slava Ukraini", "Piechka eto Ukraynsky aktor", "Gustlik miał babushke z Doniecka" itd. Któryś z nich mnie odepchnął, a ja do niego "Jak to tak, Polaka z Polski odpychacie?". A oni "Tak, a co?" i wzięli mnie pobili. Jeden co miał tę flagę, to odwrócił drzewiec i z drugiej strony widły były, ale mi tylko pogroził i splunął mi pod nogi gdy leżałem zakrwawiony. I w końcu pokrzyczeli jeszcze i odeszli. Jak odchodzili to się okazało że to jacyś skrajni śląscy nacjonaliści z organizacji Ruch Autonomii Śląska, RAŚ czy coś takiego i że te niebiesko-żółte flagi to flagi Śląska. No niby to ten RAŚ, ale mogli być Ukraińcy więc... niesmak do Ukraińców pozostał.

zafrasowany - Skandal co ci Ukraińcy robią w Polsce! Spacerowałem sobie spokojnie po ...

źródło: Franciszek-Pieczka-upamietniony-w-Galerii-Artystycznej-Katowic-Fot.-S.-Rybok

Pobierz
  • 4