Wpis z mikrobloga

Na co zwrócić uwagę przy kupnie xbox? Która wersja?

Chcę kupić dla bombelka xbox z kinnectem. Czyli xbox one z kinnectem prawdopodobnie.

Może jednak wersję xbox one x, to może jakaś stara fifa też się odpali albo wiedźmin 3. W sumie nie muszę grać przez neta, czyli rozumiem że kupuje zwykłe płyty CD z grą na allegro i będzie ok ?

Sorry za głupie pytanie, ale nigdy nie miałem konsoli.

#konsole #xbox #xboxone
  • 9
@hipodrom a jaki budżet? Bo teraz kupowanie starej generacji mija się trochę z celem, za niewiele więcej możesz kupić już xbox series s. Jeżeli jednak upierasz się na poprzednia generację to lepiej wziąć xbox one x.
@hipodrom: Xbox One S i Xbox One X też nie są kompatybilne. Tylko ten zwykły One (pierwszy wypust) wspierał Kinecta. Są niby jakieś (dość drogie) przejściówki ale generalnie nie warto, bo technologia porzucona, praktycznie żadnych gier. Jeśli nie masz ciśnienia na jakość to X360 fajnie to działa, jest masa gier, które można na płytkach za grosze kupić
  • 0
@Apode: na allegro sprzedają przerobione kinnecty dla Xbox one X za 200-250zł. to w sumie chyba okej cena.

X360 fajna opcja, ale chciałbym sobie w wiedźmina kiedyś pyknąć albo w fifę, a boję się że to już jest stary model jak na takie gry
@hipodrom a to cena do przyjęcia, bo jeszcze jakieś 3 lata temu to samej przejściówki za te kwotę nie szło dostać, a kinect drugie tyle. Szkoda ze developerzy się nie postarali żeby zrobić wsteczną kompatybilność z grami z 360, było tam parę ciekawych tytułów.
Tutaj masz pełna listę gier na Xboxa One, można przefiltrować i odnaleźć te 10 czy 15 gier ( ͡º ͜ʖ͡º) https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_Xbox_One_games
  • 0
@TheSjz3: @Apode sorry jeszcze jedno pytanie laika.

Przeczytałem gdzieś że jest coś takiego jak zbanowana konsola.
1. Jak sprawdzić czy używka z olx jest zbanowana?
2. Jeśli jest zbanowana to mogę normalnie sobie grać bez neta w fifę czy wiedźmina?
@hipodrom nie sprawdzisz tego. Ewentualnie możesz poprosić sprzedawcę o zrzut ekranu z zakładki Urządzenia na Microsoft.com
Raczej są nikłe szanse żebyś trafił zbanowanego Xboxa, takie blokady są ultra rzadkie i chyba MŚ nakładał je tylko jak wykryli przeróbkę konsoli. A przeróbek to się praktycznie nie robi od lat