Wpis z mikrobloga

Poczyniłem właśnie taką obserwację dotyczącą rankingu na wypoku i zastanawiam się jakim cudem zielonka, która dołączyła wczoraj, na koncie ma jedno denne znalezisko nie nadające się nawet na mirko (od razu zakopane) oraz zero innych akcji ma miejsce #3988 w rankingu kiedy ja ze swoim prawie 15-letnim kontem nie widziałem cyfry rankingu (a więc pozycja > 10000) od dobrych kilku lat. Owszem, nie jestem ostatnio zbyt aktywny, napiszę te kilkadziesiąt komentarzy na tydzień i tyle ale kiedyś w takim trybie nawet miałem dwa razy bordo.

Oczywiście w dupie mam sam ranking ale zastanawia mnie co za wyższa matematyka tam pracuje, że wychodzą takie kwiatki. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#wykop #michaupsuje #rozkminy
smk666 - Poczyniłem właśnie taką obserwację dotyczącą rankingu na wypoku i zastanawia...

źródło: ranking

Pobierz
  • 4
@smk666 Ranking na wykopie to temat rzeka. Tak naprawdę nikt w zespole wykopu do końca nie rozumie jak działa ten algorytm. Spytaj o szczegóły, zweryfikuj otrzymane informacje, a sam się przekonasz( ͡º ͜ʖ͡º)
Ja podejrzewam, że ktoś kto to kiedyś napisał już dawno z zespołu uciekł, a sobie to jakoś funkcjonuje więc lepiej nie wnikać:)
@kiszczak: @Tytanowy_Lucjan
Co jest najbardziej zastanawiające to to, że dodanie jednego znaleziska, które nie otrzymało ani jednego wykopu i masę zakopów niemal od razu powoduje wskoczenie na pozycję < 4000 w rankingu.

Logicznie rzecz biorąc, wrzucenie jednego spamu miałoby automatycznie umieścić konto w 4000 najbardziej aktywnych użytkowników? Przecież to jest niedorzeczne - aż zaczynam myśleć czy to znalezisko to nie jest to jakaś kryptoreklama kolejnej przedrożonej o 400% odzieży dla "ludzi