Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jakiś czas temu miałam niemiłą sytuację w zbiorkomie.

Na wstępie dodam, że brzydzę się bardzo podłogą w autobusach i tramwajach, więc jeśli tramwaj jest w miarę pusty (czyli jest jeszcze sporo miejsc), to trzymam sobie plecak na siedzeniu obok. Jak dosiadzie się więcej ludzi, to biorę go na kolana.

Tak było i tym razem, ale miałam plecak 50l, więc za duży na kolana.
Podeszła do mnie starsza kobieta i opryskliwym tonem powiedziała "proszę to zdjąć" (obok były 3 wolne miejsca). I gdyby zapytała się mnie normalnie, czy ten plecak zdejmę, to historia pewnie by się tu skończyła. Ale jej niemiły ton spowodował, że odpowiedziałam jej po prostu "nie".

Niestety coś w niej to odpaliło, bo zaczęła coraz głośniej powtarzać "proszę to zdjąć" i zaczęła szarpać mi plecak próbując zrzucić go na ziemię. Oczywiście bardzo mnie to zestresowało, bo nie jestem pezyzwyczajona do takiego traktowania w przestrzeni publicznej.

Sytuację podgrzało, to że obok siedziało dwóch mężczyzn w jej wieku i to na mnie zaczęli naskakiwać, że "młodzież jest niewychowana" itp.

Ostatecznie sobie poszłam gdzieś stanąć i tylko nakrzyczałam na nią, że "jest chamem i już umrze chamem, bo chyba na naukę już w tym wieku za późno " (niezbyt dobry tekst i niezbyt dobrze brzmiał, bo byłam cała rozdygotana). Oczywiście jak szarpała moje rzeczy, to najchętniej sprzedałabym jej plaskacza, ale pewnie to ja miałabym z tego powodu problemy, więc się opanowałam.

Jak sobie stanęłam obok, to kilka młodych osób powiedziało mi, żebym się nie przejmowała.
Jakoś tak jest, że emeryci chcą szacunku za sam wiek, a wszystkie niemiłe sytuacje w przestrzeni publicznej spotkały mnie właśnie od strony osób starszych.

W sumie było to już jakiś czas temu i sytuacja mnie już tak nie denerwuje, więc jestem ciekawa kto waszym zdaniem się tu gorzej zachował?

#logikarozowychpaskow #tramwaje #komunikacjamiejska #emeryci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Kto się gorzej zachował?

  • Ja 30.9% (38)
  • Emerytka z tramwaju 69.1% (85)

Oddanych głosów: 123

  • 15
@mirko_anonim: No jak zajmujesz miejsce plecakiem to nie różnisz się od tych bab, których torby muszą sobie odpocząć. Sam tak nie robię i tego nie popieram.
Ale szarpać ci go nie powinna.
Jak byłem nawet z większym plecakiem czyli zasobnikiem 100l to kładłem go po prostu pod nogami na stopach i trzymałem za rączkę u góry.
(niezbyt dobry tekst i niezbyt dobrze brzmiał, bo byłam cała rozdygotana)


@mirko_anonim: serio cos takiego sprawilo, ze az bylas rozdygotana? To nie jest dobre, bo debile sie zdarzaja i oczywiscie babka nie powinna Ci dotykac plecaka, ale Twoja reakcja byla rowniez przesadzona... warto panowac nad emocjami
o żyję w swojej introwertycznej banieczce,


@mirko_anonim: mamy zrozumiec, ze inni maja na ciebie uwazac, bo jestes taka wyjatkowa.
Jak nie potrafisz sie zachowac w komunikacji zbiorowej, to kup samochod i nim dojezdzaj gdzie tylko chcesz.
Naprawde, nie mam szacunku do ludzi, kotrzy sadzaja swoje brudne torbiszcza na siedzeniach przeznaczonych dla pasazerow.
Zachowania baby nie bede mam zamiaru oceniac ani negatywnie ani pozytywnie, bo takie cos nie mialoby miejsca, gdybys nie
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): No z tą "introwertyczną banieczką" to w sumie miał być żart, dlatego użyłam zdrobnienia. Nie oczekuję żadnego specjalnego traktowania, tylko braku agresji w moją stronę :) (no chyba, że odwalę coś grubego, ale trzymanie czystego plecaka na siedzeniu to moim zdaniem nie jest nic grubego)

Zresztą sama mam takie podejście, że jak tramwaj jest w połowie pusty, to nie mam problemu z tym, żeby ludzie coś sobie
ale trzymanie czystego plecaka na siedzeniu to moim zdaniem nie jest nic


@mirko_anonim: to w takim razie sprawdz przepisy dotyczace przewozu obowiazujace w Twoim miescie, czy plecak moze lezec na siedzeniu. Poza tym reszta, to kwestia dobrego wychowania i poziomu kultury. Jedni to widzą, a innni nie.