Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Podpowie mi ktoś kilka propozycji drinków/koktajli/shotów z alkoholi i składników które mam? Chcę z tego coś przygotować na jutro na imprezę rodzinną, a mam sporo składników i chętnie bym się ich pozbył (z wesela część zostało) i przy okazji chce zabłysnąć, że umiem coś przygotować. Będą kobiety, drinki raczej lekkie, słodkie, kwaśne.
A więc tak, mam pół zamrażalnika lodu oraz zestaw barmański (shakery, wyciskarki, sita, itp).
A z alko i składników:
Wódka czysta (Ogiński)
Cytrynówka (Soplica)
Whisky (różne rodzaje, zarówno tanie blendy ale też jakieś lepsze single, nie będę tu wymieniał bo do drinków wystarczy blend myślę)
Gin (Beefeater)
Aperol
Prosecco
Jagermeister
Miód pitny dwójniak
Likier Canari Tiramisu
Z syropów to mam syrop cukrowy domowej roboty, syropy waniliowy oraz blue curacao z Victorias oraz genadine (z Netto, taka kanciasta butelka) oraz syrop malinowy jakiś zwykły z Łowicza czy tam Herbapolu
Z napoi mam pełną paletę cola/pepsi, tonic (zwykły tylko), sprite/fanta, woda gazowana, do tego soki, już sam nie wiem jakie mam ale najwięcej pomarańczowych, jabłkowych i grejpfrutowych.
Sok z cytryn Monini ale też kupie jutro świeże cytrusy (cytryny, limonki, pomarańcze, grejpfruty) + świeża mięta
Kawa, herbata, roztwór soli.
Nie mam Angostury i raczej nie kupie bo dziś szukałem i w jednym sklepie była tylko kakaowa.
Ogólnie chodzi aby porobić z tego jakieś drinki i jak najmniej dokupować, chce się pozbyć tego zalegającego alko. Ale jak coś trzeba to kupie ale żeby nie był to od razu rum w trzech wersjach i tequila biała i złota xD
#alkohol #bar #drink #drinki #shoty #pijzwykopem



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: tu masz drinko-szota z zagryzką, ktorego nie znajdziesz w internecie.
Skladniki:
Wóda
Cytryna(plasterki obranej ze skórki, ale tak do polowy bialego, nie do miąższu) o srednicy wiekszej niz kieliszek
Kawa sypana
Cukier

Lejesz kieliszek wódy, kladziesz cytryne na kielona, na cytryne sypiesz po kresce(takiej solidnej, jak z grama fety) cukru i kawy, rownolegle po srednicy. Lapiesz plaster tak zeby kreski miec prostopadle do palcow, a nie ze od konca do
  • Odpowiedz