Wpis z mikrobloga

Odziedziczyłem działkę w dobrej lokalizacji i myślę nad budową domu na niej. Jestem kompletnie zielony w temacie budownictwa. O ile pieniądze to nie problem, to rzecz jasna nie chcę utopić kasy na złe pomysły, złe decyzje, dać się kompletnie wydoić firmie gdy wyczują że nie mam pojęcia o temacie. Czy jesteście w stanie polecić jakieś materiały, kanały na youtube czy inne blogi o tej tematyce, dla osoby w mojej sytuacji? Praktycznie niczego jeszcze nie jestem pewny, począwszy od wielkości, przez technologię, po moje własne potrzeby i potrzebuję jakiegoś zbioru informacji który pomoże wyklarować moją wizję.

Polecicie coś?

#budownictwo #nieruchomosci #budowadomu #dom
  • 6
@Jurix: będzie niełatwo
Budowa w praktyce
Jak się wybudować
Izzi instalacje - chociaż tu często w ramach ciekawostki i rozwiazania są mało uniwersalne
Holibood zdrowy dom

Dodatkowo ja kupuje już parę miesięcy magazyn budujemy dom, całkiem lekko się czyta i można zobaczyć co teraz jest w miarę modne i nowoczesne

Wg mnie warto mieć podejście że pierwszy zbudowany dom nie będzie idealny, będzie taki trochę do nauki, i nie warto przesadzać
@Jurix:
Projektowo aby lepiej zrozumieć:
dissin.architekci
Jak się wybudować (pod kątem formalnym dobrze tłumaczy proces)
Grupa Struktura
tylko zamiast długo mącić, daj sobie miesiąc lub dwa na zebranie różnych opinii o architektach w okolicy. Jest kilku naciągaczy premium, ale jak dasz sobie czas to znajdziesz dobrego do 10k za zlecenie i przeprowadzi Ciebie przez proces formalny.

Z technicznych:
Grupa Struktura
Buduj z Inżynierem
DZPC
Dom prawie myślący
Izzi instalacje (tylko czasami