Wpis z mikrobloga

Założyłem wczoraj #invisalign i dziś normalnie chciałem sobie herbatkę siupnąć, ale muszę iść i zdjąć nakładki, i dopiero mogę się napić. Potem mycie ząbków, nakładam nakładki, ale zaraz przecież będę jadł śniadanie xD A jeszcze bym się red bulla napił jakiegoś czy coś. Ocipieje z tym zdejmowaniem, bo mnie ryj boli zwyczajnie - ale to chyba przez te attachmenty montowane wczoraj i duży nacisk na wszystko w mordzie, podobno po kilku dniach ból ma zelżeć.

Z drugiej strony przy zwykłym metalowym aparacie też 2-3 dni mnie ryj bolał, ale przynajmniej mogłem jeść i pić. I jak resztki zostawały to miałem drugie danie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak to wygląda mirki, po czasie jest lepiej z tym invisalignem?

#stomatologia #ortodoncja #dentysta
  • 22
  • Odpowiedz
@Cinzano: no wodę oczywiście, że można pić ale kawa czy taki redbull to niee, bo jakoś tego nie widzę. Nawet jak tylko przepłuczesz wszystko to i tak zostaje to na zębach a w nakładkach nie ma przecież praktycznie przepływu śliny i to się tylko kisi zamknięte wszystko. Świadomość, że od tego można pogorszyć stan zębów zdecydowanie podpowiada, że lepiej umyć te zęby albo wypić po prostu wodę.
  • Odpowiedz
@Cinzano: @FanRuskichPierogow najpoważniejszy moim zdaniem problem z nakładkami jest taki, że nie można podróżować. Mam na myśli, wejście na szczyt w górach i wycieczka dalej szlakiem, analogicznie praktycznie każda inna taka aktywność. A dlaczego jest to problem, ano bo przecież nie da się, mając nakładki, jeść w "terenie" gdzie nie możesz umyć zębów. Do dzisiaj nie mogę sobie wybaczyć, że wybrałem te plastiki zamiast zwykłych drutów ()
  • Odpowiedz
@hurrdurr221 ej, ale możesz zjeść i nie umyć zębów. Przez 24h się nic nie stanie przecież, może nie będzie to komfortowe, ale zęby nie wypadną. Z resztą przy drutach też trzeba myć i dodatkowo do się dokleja do drutów, nitki nie włożysz. Nakładki to luksus w porównaniu ze standardowym aparatem.
  • Odpowiedz
@kubucza wykańczają mnie te nakładki, wszystko muszę ustawiać specjalnie pod ten aparat. Dobrze że jednym plus jaki posiadają to można normalnie wynitkować te zęby. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@kubucza a jeszcze odnośnie tego, że czasami można nie umyć i nic się nie stanie. Wtedy mnie męczy jeszcze świadomość, że przez resztki jedzenia zęby będą się inaczej przesuwać i wpłynie to na długość leczenia
  • Odpowiedz
@hurrdurr221 nie daj się zwariować. Resztki jedzenia niewiele zmienią. Jak masz wyjście i nie założysz ich przez kilka godzin to też się nic nie stanie. Ponowne założenie będzie nieprzyjemne jak przy zmianie na nowe, ale szybko minie.
Oczywiście tak raz w miesiącu, a nie co drugi dzień.
  • Odpowiedz