Wpis z mikrobloga

@kordian98 jeśli byś płacił 20k PLN miesięcznie w podatkach to spokojnie byś miał taki dom plus kilka mieszkań po kilku latach jeśli nie jesteś debilem finansowym. Piszesz baity wiesz jedynie co możesz robić to narzekać na politykę, sam zarabiam dobrze i takie ceny są dla mnie super ;)
@Chris_Karczynski: nie mam, tak życie nie działa kocie kolorowy.

20k(dokładnie 17k + ZUS(2600), zaokrągliłem sobie) podatku wychodzi przy 50k brutto mniej-więcej. Z 50k zostaje ci więc 30 tysięcy co rozkłada się na:

- 5000 lokum w dużym mieście 60m2+ ~ zostaje 25.000
- 4000 porządne auto i jego utrzymanie ~ zostaje 21.000
- 6000 jedzenie zamawiane(tak, wydaje 200 pln dziennie około na jedzenie), bo jak prowadzisz firme to czasu mało i
@KOLEGAMAMY: chcesz wyciąg z banku za wolta i ubera? Teraz zamówiłem na kolacje picke za 80 złotych z dowozem, właśnie zajadać skończyłem. Obiad jedliśmy z kobietą w restruacji, zapłaciliśmy 95 złotych. Dzisiaj łącznie 175
@Chris_Karczynski: na podatki które płaci właściciel każdej firmy składają się: ZUS (nazywany składką, choć jest podatkiem) + podatek dochodowy + podatek VAT. Wobec czego 50.000 brutto to zasadniczo już tylko 40 650 netto, bo VATu jest 9 350. Ty chyba nie wiesz jak to działa prawda?
@kordian98: pomyśl o spółce. Dodatkowo podatek VAT jest przepuszczany i to, że Ty go finalnie płacisz to tylko dlatego, że jesteś ostatni w łańcuchu. W innym przypadku go odliczasz
@korin_: 50 tysięcy brutto to jest dochód już po wszystkich kosztach operacyjnych. Spółka ma to do siebie, że albo się na nią kupuje rzeczy(co teraz sukcesywnie rząd blokuje i przeszkadza) albo trzeba z niej wypłacać z najmniejszą stratą co wcale nie jest aż tak kolorowe. (,)