Wpis z mikrobloga

Wszystko wszystkim ale skąd tu tyle #!$%@? o tym jak to należy zabrać kasę zlym piłkarzom i dać siatkarzom? Wydźwięk jakby siatkarze zarabiali minimalną.
A popatrzmy na taką plus ligę gdzie co druga drużyna jest finansowana ze spółek skarbu państwa a jej oglądalność przegrywa z ekstraklasa (której poziom jest mierny).
Zawodowy sport to biznes i liczy się tylko i wyłącznie popularność.
Zresztą finał rozgrywany był we Włoszech a trybuny świeciły pustkami. A Włosi jednak traktuja ten sport w miarę poważnie
#siatkowka #mecz
  • 11
  • Odpowiedz
@AdamKarolczak02137:
Siatkówka i tak jest w top 10 najpopularniejszych sportów. Ale co do zasady - każdy powinien zarabiać proporcjonalnie do przychodów jaki on/jego sport generują. Też się cieszę z sukcesów siatkarzy, ale tak szczerze, to oglądam tylko reprezentację, a o lidze, nawet nasze, nie mam pojęcia. Za to, pomimo braku wyników, mam pojęcie, i bywałem na meczach ligowych ekstraklapy.
  • Odpowiedz
@AdamKarolczak02137 może chodzić o sens finansowania przez SSP, w siatkówce finansujesz najmocniejsze zespoły w Europie i na świecie a w piłce ekstraklasę gdzie raz na 10 lat ktoś przejdzie jakichś kazachow i uważa się to za sukces. Gdzie u nas sponsorem ligi jest chyba PKO bp, kadry Orlen, zespoły w większości na garnuszku samorządów i może skoro to wystarcza na bycie słabym to pora zmienić kierunek
  • Odpowiedz
Zresztą finał rozgrywany był we Włoszech a trybuny świeciły pustkami.


@AdamKarolczak02137 co? Przecież dzisiaj był praktycznie komplet na trybunach, 10 300 osób, a dostępnych było 10 500 miejsc.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: prześledź tag #ilebyloludzi i porównaj sobie ze średnimi w siatkówce. Wyglada to plus minus tak, że guano ekstraklasowe ma 10x większa oglądalność. Dołóż do tego przypadkowe mecze drużyn z ekstraklapy w Lidze Europy czy innych gdzie nie wystarczy stadion 20-30k żeby zmieścić zainteresowanych, a w TV oglądalność po 1,5 mln na meczu ze starymi Słowakami, czyli prawie jak finał mistrzostwa świata w siatkówce. Siatkówka ma mało zaangażowanych fanów i to
  • Odpowiedz
@Sumienie_Wykopu: I co z tego? Ja lubię siatkówkę, masę ludzi lubi siatkówkę, popularność tego sportu wzrasta na świecie i #!$%@? wam do tego. Nie każdy jest takim masochistą, żeby oglądać e-klapę xD
  • Odpowiedz
@AdamKarolczak02137: Po prostu temat odgrzewany na wykopie przy każdej okazji, żadnego sensu w tym nie ma, bo piłka nożna jest z 1000 razy popularniejsza, a pieniądze nie biorą się z nagrody za zwycięstwo w jakimś turnieju tylko z oglądalności danego sportu i całego zamieszania wokół niego.

Zresztą przykład z dziś, leci niby ten finał siatki w ME, co oglądam? Barcę, pomimo wyniku 4:0 w 66 minucie nad Betisem, nadal wolę zobaczyć
  • Odpowiedz
@Templar: z czego 80% to Polacy @Sumienie_Wykopu już nie mówiąc o jakimś ewentualnym sukcesie kopaczy, ćwierćfinal euro z Portugalia oglądało 16 mln, 1/8 z Francja 10 mln
Taki finał polska Brazylia z 2014 też miał 10 milionów widzów ale to było raczej spowodowane tym, że niedzielny kibic oglądał to jako substytut sukcesu w kopanej
  • Odpowiedz