Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie w sobotę w media expert bo było najtaniej GIGABYTE GeForce RTX 4080 Gaming OC i wszystko śmiga ale chciałem się zapytać, czy można to jeszcze jakoś bezpiecznie podkręcić i czy jest sens oddawać w tym celu gdzieś komputer żeby wykaraskać ileś tam % wydajności więcej co w miarę sensownie przełoży się na FPS w grach ( ͡º ͜ʖ͡º) jak to wygląda?

#pc #pcmasterrace #rtx #amd #intel #komputery #majk3lskladapcty
  • 16
  • Odpowiedz
ale po co miałbyś kompa oddawać aby Ci grafę podkręcił? u nvidii to i tak jest poblokowane wszystko abyś przypadkiem czegoś nie uszkodził.

podkręć sobie same pamięci jak z rdzeniem nie chce CI się bawić, to dosłownie parę minut roboty licząc łącznie z czasem na zainstalowanie msi afterburner.
@Kostor95:
  • Odpowiedz
czy jest sens oddawać w tym celu gdzieś komputer żeby wykaraskać ileś tam % wydajności więcej co w miarę sensownie przełoży się na FPS w grach


@Kostor95: Tak, im więcej wydasz tym więcej dodatkowych FPS, okazja niczym #audiovoodoo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@#!$%@?: Jak się włączy w Cyperunku w 4K RayTracing to można liczyć każdy jeden FPS, ale nie znam się i nie wiem nawet czy podkręcenie tutaj coś zadziała

@10129 jestem totalnie zielony w te sprawy i boje się, że coś można zrobić źle

@L3gion przepraszam Cie, że tyle wydałem
  • Odpowiedz
@Kostor95: nic podkręcając pamięci na grafice nie zepsujesz. nie zmieniasz tam napięć. tylko suwak w prawo przesuwasz (np skokami o 100-Mhz) mając włączony jakiś furmark i patrzysz kiedy się sterownik wysypie. jak się wysypie to wracasz o ~200Mhz i zostawiasz..

w sumie ja to bym sprawdził czy w ogóle masz XMP włączony na ramie
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: no brzmi spoko i jak faktycznie nie da się niczego zepsuć to mogę spróbować. Jak konkretnie sprawdzić, czy XMP jest włączony? Właśnie też się zastanawiam, czy jak tutaj jest 6000 to ten profil jest włączony? czy trzeba do biosu zaglądać albo przez coś innego?
Kostor95 - @10129: no brzmi spoko i jak faktycznie nie da się niczego zepsuć to mogę ...

źródło: RAM

Pobierz
  • Odpowiedz
przepraszam Cie, że tyle wydałem


@Kostor95: Koledze chodziło o to że płacenie komuś za podkręcanie GPU jest głupotą, bo nawet dobre podkręcenie da ci taki wzrost wydajności że równie dobrze można go uznać jako placebo. Z resztą robienie tego samemu nie jest niebezpieczne jeżeli nie podbijasz napięć. Ja się tym bawiłem i nigdy nie ujarałem grafiki, miałem tylko niestabilności.

Sam się w to bawiłem ręcznie na moim GTXie 1060. Wzrost wydajności
  • Odpowiedz
  • 2
@Kostor95 są tryby polpasywne, że załączają się dopiero od ilus tam °C, ale ja zawsze to wywalalem i ustawiałem żeby się kręciło (powoli, ale żeby się kręciło) - wkurzają mnie starty wiatrakow.
  • Odpowiedz
  • 0
@Retsew: @10129 a moglibyście zerknąć jeszcze tutaj na te słupki? Grałem dobre 20 minut w Cyberpunka i według tego programu temperatury wyglądają w ten sposób.. jeszcze nie zmieniłem dla spokoju duszy tych obrotów wentylatora, ale jak temperatury są za wysokie to od razu pogrzebie.
Kostor95 - @Retsew: @10129 a moglibyście zerknąć jeszcze tutaj na te słupki? Grałem d...

źródło: temperatury

Pobierz
  • Odpowiedz