Wpis z mikrobloga

Jako że mój kot uwielbia siedzieć wysoko i skakał po meblach szukając miejsca i dodatkowo nie wiedziałem gdzie postawić świeżo zrobiony drapak postanowiłem zrobić dla niego koci kącik i wyszło tak :-) dodam że z początku plan był żeby to zamalować na biało ale w takim surowym stanie roboczym wygląda to zdecydowanie dobrze więc zostawiam jak jest i jak widać kotu chyba też zatrybiło. koszt sądzę nieduży bo 100zł za deskę, wkręty, kołki i kątowniki a skrzynkę akurat miałem po owocach i kocur często w niej spał więc pomalowałem na biało i cyk do ściany. co sądzicie? #pokazkota #majsterkowanie
nemo007 - Jako że mój kot uwielbia siedzieć wysoko i skakał po meblach szukając miejs...

źródło: temp_file846050491203058125

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
@nemo007 Pomysł fajny ale patrząc na to w imieniu kota to całość jest zbudowana za wąsko i odstęp w pionie pomiędzy środkowymi półkami też jest za mały. W efekcie kot nie będzie korzystał z wszystkich półek bo wskakiwanie na nie będzie niewygodne lub będzie groziło uderzeniem kręgosłupem w półkę wyżej
  • Odpowiedz
@nemo007 weź to odkręć i obróć, miejsca już masz więc niż nie trzeba będzie poprawiać XD

Pomaluj na biało, a kątowniki sprayem. Będzie o wiele ładniej, serio
  • Odpowiedz
@So_I_Scream
Mimo ze "do gory nogami" sens to ma. Owszem katiwniki od spodu wygladaja eatetyczneiej ale wowczas jest miejsce na zgiecie katownika (katownik ma sie gdzie ugigiac). A tak jak jeest ze katowniki na gorze, to polka (decha) fizycznie zblokuje mozliwosc zgiecia a katownik sie dzieki temu nie zegnie (nie rozciagnie).
  • Odpowiedz
@Imienazw
Faktycznie korzystniej dla wkreta jest od spodu bo nic go wtedy z polki nie wyrywa. Ale polka jest bardziej zginana niz ciagnieta w dol to raz. A dwa wkret dobrze dobrany "gwint" o wiekszej srednicy siedzi raczej ciasno. A zycie pokazuje, ze polki zsmontowane na kontownikach od spodu raczej maja tendencje do wyginania sie niz wypadania wkretow.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Imienazw @AntiAdzik dlatego tez mocowanie od góry jest, raz że fajniej na żywo wygląda a 2 ma większą wytrzymałość na wygięcie i 3 że wkręt musiał być dość długi żeby utrzymać deskę i kota i nacisk bąbelka 11 lat i przez to od spodu jest delikatnie wyczuwalny wkręt jakies 1/3 milimetra wystaje i przy mocowaniu od dołu mógłby ranić albo drażnić poduszki kota. wszystko przemyślane i policzone z tym mocowaniem jest ;-)
  • Odpowiedz
@nemo007: jest szansa że półka odpadnie pod ciężarem kota i zostaną wystające wkręty. Te kątowniki lepiej sprawdzają się jako podparcie a nie wieszak. I możesz nakleić na stopnie jakąś mate do drapania to też będzie miał się czego chwytać
  • Odpowiedz