Wpis z mikrobloga

@PiersiowkaPelnaZiol:
Zawsze się śmieję z rad użytkowników wykopu, żeby kupić droższy model danej rzeczy, ale w przypadku ping-ponga to jest akurat prawda. Warto dołożyć do czegoś lepszego, bo przyjemność z gry będzie nieporównywalnie większa, również na betonowym stole.

Na pewno nie kupuj czegoś w stylu tego zestawu. Najtańsze rakietki renomowanych firm (stiga, joola itp.) są podobnej jakości jak rakietki no-name, tylko dodatkowo przepłacasz za markę. Rakietki w zestawie często wychodzą drożej
@PiersiowkaPelnaZiol: Z tego, co przeczytałem, piłeczki outdoorowe różnią się tylko tym, że są nieznacznie cięższe i kosztują 5 razy drożej od normalnych. Zapomniałem wspomnieć, że lepsze (wg mnie) są pomarańczowe piłeczki, bo lepiej je widać na tle szarego stołu.

Jeśli masz w okolicy kilka kamiennych stołów, to warto sprawdzić wszystkie i znaleźć ten najlepszy. Wbrew pozorom nie są identyczne. Też dobrze zabrać ze sobą zmiotkę i zamieść stół przed grą, żeby
Jak chcesz przycebulić to podobno te gumy nie są aż tak złe. Mimo wszystko dołożyłbym i wziąłbym YINHE Mercury 2 lub Reaktor Corbor.
Też można rozważyć wzięcie droższej deski, bo okładziny się wymienia, jak się zużyją, a deskę się zostawia.
@PiersiowkaPelnaZiol:
Moja rakietka:
deska: Yinhe Y-4
okładziny:
YINHE Mercury 2 (czarna, forehand),
729 FOCUS III-Snipe (czerwona, backhand)

Teraz wziąłbym taką samą okładzinę na backhand jak na forehand. Zasugerowałem się poradami z internetu i wziąłem spokojniejszą okładzinę na backhand, a ja lubię grać agresywnie z backhandu.

Dla koleżanki na prezent złożyłem taką:
deska: SANWEI TR-3
okładziny: YINHE Mercury 2 (na obu stronach)

Jeszcze nią nie grałem, ale po grze koleżanki widać, że
@r4do5: super, to pewnie będę składał z dziewczyną te rakiety, tylko boje się że nie nakleje dobrze i będę buble jakieś albo coś :D

jeszcze piłeczki porządne do stołów betonowych na polu i luzik :D

bardzo dziękuję za pomoc mirasku!!
@PiersiowkaPelnaZiol: Jest pełno poradników (niektóre złe), streszczę ci najważniejsze rzeczy, jak już zamówisz. Są sklepy (polskie albo na aliexpress, które oferują złożenie), ale obstawiam, że lepiej sam to zrobisz, jak się przyłożysz.

Ogólnie dla początkujących zaleca się najgrubsze i najtwardszą gumę danego modelu (na backhand może być trochę miększa). Deska nie najszybsza, czyli all-round. Chociaż niektórzy mówią, że tanie deski ofensywne i tak są mniej więcej tak szybkie, jak droższe all-round