Wpis z mikrobloga

Miraski, szukam mocnego laptopa do pracy z programami projektowymi typu Revit, Archicad, Twinmotion, Photoshop etc. Zależy mi na dobrej mocy i matrycy o wysokiej rozdzielczości. Na rynku jest masa produktów tańszych i droższych, lepszych i gorszych. Żeby coś wybrać trzeba się doktoryzować. Mam trochę czasu, żeby poszperać po necie i poszukać czegoś odpowiedniego dla mnie. Od czego radzilibyście mi rozpocząć poszukiwania? Jakieś pro-tipy, wskazówki, zalecenia?

#laptopy #pcmasterrace #komputery
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@balrog84: Bardzo dziękuję. Jeśli chodzi o moc obliczeniową to powołam się na specyfikacje zalecane przez Graphisoft (producent Archicada). Na swojej stronie mają podane odpowiednie parametry. Jedna z rzeczy która może mnie na tym polu zaskoczyć to jakość podzespołów, bo wiadomo że dwa laptopy różnnych firm, mimo tych samych parametrów mogą bardzo różnić się np. wydajnością.
  • Odpowiedz
  • 0
@Bogdan_Boner @Pan_Slon - laptop głównie do pracy, tak jak pisałem wyżej - do programów typu Archicad, Revit, Twinmotion. Chciałbym dokupić do niego monitor, bo jednak mały ekran to dla mnie spore ograniczenie. Z MacOS jest problem w przypadku Twinmotion, ponieważ na ten moment nie obsługuje tzw PathTracer'a (taki jakby Raytracing), co również jest dość dużym ograniczeniem.

Kolega wczoraj polecał mi sprzęt ASUSa, który zwie się Alienware (link poniżej), ale tutaj rozpiętość cenowa
  • Odpowiedz
@gedzior84: kupiłem ostatnio do pracy msi ge78hx z rtx4090 i mogę w sumie polecić, o ile nie przeszkadza Ci odgłos startującego samolotu gdy obciążysz mocno komputer. tylko monitor koniecznie zewnętrzny jak do grafiki go chcesz. niecałe 20k bodajże kosztował, także nie jakoś złowieszczo drogo.
  • Odpowiedz