Wpis z mikrobloga

@Kumpel19 Słyszałem, że w jednym z tych dwóch krajów w topce (niestety nie pamiętam w którym) zakazano testów na "ojcostwo" bo ok. 30% dzieci okazywało się "pozamałżeńskie".Ktoś mi wytłumaczy, po h*j się żenić, jak baby teraz w tym "żeńskim matriarchacie" puszczają się tak na lewo i prawo? I dlaczego intercyza małżeńska nie jest w standardzie?
P. S.
Wygląda na to, że lepiej brać kobiety z Indii, niż z krajów europejskich. :(
@wicherq jak to możliwe że niemal każde małżeństwo się rozpada? OK, Polska z 1/3, nawet Skandynawia i zachodnia Europa z 1/2 rozpadających się małżeństw jest wytłumaczalna. Tam musi być jakiś mega dobry socjal dla samotnych matek i potężne benefity dla jednoosobowych gospodarstw domowych bo innego wytłumaczenia nie widzę, zwłaszcza że Portugalia to wciąż mocno katolicki kraj.
w Portugalii to chyba w czipsach te obraczki znajdują


@wicherq: widziałem te statystyki na IG kiedyś i jakiś portugalczyk w komciach pisał, że to dane z 2021 lub 2022 roku. Chodziło o to, że na czas koroniaka zawieszone były rozprawy i potem sprawy, które normalnie rozłożyłyby się na 2 czy 3 lata zostały zamknięte w jeden rok. Następnie zrobili proste równanie (liczba-ślubów-w-2022)/(liczba-rozwodów-w-2022) (zakładając, że był to 2022 roku) i wyszło 94%.
ciekawe co tam w Portugalii, tam muszą być wręcz zachęty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@wicherq: @onepnch @heniek_8 zawołam was zbiorczo, żyłem jakiś czas na południu Portugalii i mogę was oświecić, duża liczba rozwodów jest spowodowana dużą liczbą ślubów których jedynym celem jest zalegalizowanie pobytu, tak samo jak i w Hiszpanii, sporo ludzi zrobiło sobie z tego dość dochodowy sposób na życie, zmieniają tylko Marokanki/Marokańczyków których współmałżonka udają
@IlawaNidzica Siostrzeniec coś mi kiedyś wspomniał, jak ktoś będzie tym zainteresowany i będzie szukał, to miło by było (gdyby coś znalazł), jakby mi też podesłał źródło, bo do jednego posta nie mam motywacji szukać.
@Kumpel19: Jeśli chodzi o Portugalię, to tu chyba jakieś bardziej wiarygodne dane:
https://www.pordata.pt/en/portugal/number+of+divorces+per+100+marriages-531

Strzał na ponad 90% mieli w 2020 roku.

A tak naprawdę to nie jest ile % małżeństw kończy się rozwodem, a każdego roku jaki był stosunek małżeństw do rozwodów.
Czyli wartość ta może nawet przekroczyć 100%, co nie oznacza że 100% małżeństw (bądź więcej) kończy się rozwodem.

Zgaduję że w 2020 ludzie po prostu przestali się żenić ze