Wpis z mikrobloga

#przegryw #depresja

Jak sobie radzicie z porownywaniem się do innych? Mam 27 lvl i wczoraj zrobiłem sobie objazd starych znajomych po socialach i jestem dzisiaj w okropnym nastroju. Przyjaźniliśmy się w liceum i potem na początku studiów. Oni w większości pracują teraz w korporacjach na niezłych stanowiskach, kupują pierwsze mieszkania, biorą śluby. A ja jak stanąłem w wieku 18 lat tak do dzisiaj nie mogę się podnieść. Pracuje fizycznie, bo mimo że skończyłem studia to praca z jakimiś celami i najmniejszym stresem mnie przeraża. Ostatni raz seks uprawiałem 8 lat temu i od tego czasu prawie, że w ogóle kontaktu z kobietami. Żyje sam, przyjaciele tylko przez internet, dobrze że chociaż tacy. W weekendy nie mam z kim nigdzie wyjść. A ci z którymi jeszcze nie tak dawno byłem na tym samym poziomie, teraz uciekają mi życiowo i szczerze to wstyd mi gdy któryś się odezwie żeby zapytać "co tam?". Jak sobie z tym radzić?
  • 7
@luk96:

1. Nie ma sensu się porównywać, zawsze będzie większa ryba bo ludzie startują z różnego pułapu i bardzo często nawet więcej kasy potrafi zrobić mega różnicę, na mediach społecznościowych wiele osób też aktorzy i cwaniakuje. W skrócie to zaburzony obraz rzeczywistości bo widzimy tylko skutek a nie to, że np na ten ślub wzięli 2 kredyty albo chłopa nie ma w domu bo pracuję po 10 h i jeszcze weekendy.
via Android
  • 1
@RitmoXL Dzięki za odpowiedź.

1. Wiesz, na poziomie racjonalnym to zdaje sobie sprawę że to jest bezsensowne takie porównania, ale jednak wszędzie się mówi że wiek 20-30 to najlepsze lata twojego życia i że trzeba się bawić i korzystać. A dla mnie to czas depresji i izolacji.
2. Łatwiej powiedzieć niż zrobić. Niestety moje problemy psychiczne skutecznie powstrzymują mnie od zmiany pracy. Najlepsza praca byłaby taka bez kontaktu z ludźmi. Ale wiem