Wpis z mikrobloga

#php #symfony #naukaprogramowania
Mam problem, korzystam z tego https://symfony.com/doc/current/security/passwords.html#reset-password aby móc resetować hasło. Chciałem też tego użyć do zmiany maila albo usuwania konta. Mam dzięki temu już obsługę tokenów, walidacje itp. Tylko czy mogę, jak tego użyć? Chciałem zrobić kopiuj wklej paczki ale to bezsensu. Za dużo jest tych mechanizmów i klas żeby zrobić jakiś dekorator. A jeśli chciałbym użyć takiej samej klasy to nie jest intuicyjne ponieważ paczka to
use SymfonyCasts\Bundle\ResetPassword\
i w resetowaniu maila bym miał ResetPassword|

Co poradzicie? Jak do tego podejść? To ma działać na takiej zasadzie.
1. Loguje się (mam już tworzenie kont, logowanie itp)
2. Wchodzę w swoje konto, klikam w przycisk "Wyślij link do zmiany email" lub "Wyślij link do usunięcia konta"
3. Ktoś klika, wysyła się link z tokenem na maila
4. Wchodzę w link, walidacja tokenu, wyświetla się formularz gdzie wpisuje nowy email / Albo wchodzę w link i wyświetla się formularz w stylu "Czy na pewno chcesz usunąć konto? TAK/NIE"
5. Przekierowanie na stronę główną/konto z informacja co się stało.

Tak to by miało wyglądać. Projekt to same symfony
use SymfonyCasts\Bundle\ResetPassword\
to mi ogarnia, ale chce takie coś mieć do zmiany maila i usuwania konta
  • 6
  • Odpowiedz
Wchodzę w swoje konto, klikam w przycisk "Wyślij link do zmiany email"


@zyjdajzyc1: ciekawość, a co w przypadku gdy ktoś już nie ma dostępu do swojego starego adresu email i właśnie dlatego chce go zmienić? Przemyślałeś to? :P
  • Odpowiedz
  • 0
@nowiutki: w sumie racja :D tu mnie masz ( ͡° ͜ʖ ͡°) w ogóle zastanawiałem się czy zmiana maila ma sens, czy bezużyteczny feature. Ale 4fun i dla poćwiczenia chce to dodać. To jak to rozwiązać? Chciałbym nie udziwniać aplikacji za bardzo, ponieważ aplikacja typowo do ćwiczeń a nie komercyjna/portfolio
  • Odpowiedz
  • 0
@nowiutki: a mogę po prostu skopiować z reset password potrzebne rzeczy do swojego serwisu, poprzerabiać żeby działało z różną koncepcją i nadać jakaś unikatową nazwę i skorzystać? Czy tam nie powinno się robić. W reset password w zasadzie mam wszystko co potrzebuje. Ustawianie tokenów, ustawianie w sesji itp. Jakbym miał samemu to pisać to z małego feature zrobi się kolos na X tygodni (praca na etat itp i nie mam aż
  • Odpowiedz
@zyjdajzyc1: Zmiana e-mail niesie za sobą dużo konsekwencji, łącznie z kwestiami bezpieczeństwa. Można kogoś pozbawić konta na zawsze. Wszystko zależy od typu serwisu, ale zazwyczaj takie rzeczy wymagają ręcznej interwencji administratora, nie implementuje się takiej funkcjonalności, prędzej usunięcie konta. Zazwyczaj, jak ktoś zapomni, utraci dostęp do swojego e-maila to zakłada nowe konto w takiej zwykłej stronie, chyba, że w serwisie są jakieś profity, tak jak Steam itp.
  • Odpowiedz