Wpis z mikrobloga

ogolnie mam wrazenie, że zeby przyciagac w grupie nie wystarczy byc tylko ladna i madra, ale zeby byc atrakcyjna trzeba byc ladna i wredna żeby zaznaczac swoja pozycje. Jesli obrazasz inne kobiety lub sie wywyższasz od razu nie jestes taka jak wszystkie i stajesz się atrakcyjniejsza w grupie.
Mam wrwzenie, że na tym dzialaly gimnazja, licea i studia. Pozniej zycie weryfikuje albo nie
  • 29
@koralgola: Zjawisko to opiera się na błędnym założeniu. Bycie wyartykułowanym, pewnym siebie, skorym do konfliktowania się, nieustępliwym, przebiegłym, są to cechy które kobiety szukają w facetach. Ale jeśli ktoś jest właśnie takim typem faceta to jemu podobają sie kobiety które są uległe, bezkonfliktowe, opiekuńcze i spokojne. To że takie pick-me-girls są zauważane wcale nie musi oznaczać że wydają się atrakcyjne, może to po prostu znaczyć że faceci chcą się z nimi
@Towarzysz_Szmaciak: "Pick me girl" dosłownie oznacza dziewczynę mówiącą płci przeciwnej "wybierz mnie". By zostać "wybraną", czyli zdobyć atencję i uwagę mężczyzn, krytykuje inne kobiety i podkreśla, że nie jest taka jak one.
Zachowanie "pick me girl" wynika ze stereotypu, według którego kobiety są "wredne, fałszywe, płytkie, chciwe, egoistyczne"
"Pick me girl" przejawia pogardę wobec swojej płci z potrzeby bycia zauważoną lub poczucia, że stereotypowa kobieta nie jest wystarczająca. Kobiety udają „opiekuńcze”