Wpis z mikrobloga

Kiedy od początku miesiąca musisz powtarzać matkom, że wypisanie strepsilsu na recepcie nie sprawi, że dziecko dostanie go za darmo, to pozostaje jedynie się uśmiechnąć ()

A jeszcze od jutra zmiany w realizacji recept - zapomnijcie o wykupieniu zapasu na dłużej niż 4 miesiące ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#dwafartuchywaptece #medycyna #zdrowie #lekarz #apteka #farmacja #prawo #polska
Pobierz dwa__fartuchy - Kiedy od początku miesiąca musisz powtarzać matkom, że wypisanie stre...
źródło: IMG_20230920_182154
  • 122
@shiverr:

musieć podjechać drugi raz bo danego leku nie mają na stanie


Co ma do tego recepta?

Znajdować czas żeby podjechać do apteki


xDDDDDDDDDD znaleźć czas, żeby podjechać do apteki raz na 4 miesiące? xDDDDD do apteki, których jest więcej niż Żabek? xDDD

Ja z wielką chęcią zapłacę pełną kwotę


Niektóre kosztują ładne sumki :)

niemiaszki wprowadzą coś debilnego


Żartujesz, prawda? xDDDDDDDDDDDD

Znam mnóstwo starych bab, które wyrzucały starsze leki do
@kurczakos1:

Co ma do tego recepta?


Nie zamówisz kurierem do domu.

xDDDDDDDDDD znaleźć czas, żeby podjechać do apteki raz na 4 miesiące? xDDDDD do apteki, których jest więcej niż Żabek? xDDD


To się tyczy jednego leku.
Jak jesteś leczony przewlekle u kilku lekarzy, to zaczynasz robić pielgrzymki do lekarzy i do aptek.
Skrócenie tego do 4-msc to czysty idiotyzm. ¯\(ツ)/¯

Niektóre kosztują ładne sumki :)


I nie ma sensu je kupować
@serniczek_z_rodzynkami

benzo


Mam wrażenie, że to najbardziej oburzona grupa ( ͡º ͜ʖ͡º)

Czyli chodzisz po coś, co mółbyś otrzymać smsem albo teleonicznie


Lubię się przewietrzyć :-)

Jak jesteś leczony przewlekle u kilku lekarzy, to zaczynasz robić pielgrzymki do lekarzy i do aptek


Może czas zatem uprościć system i w oparciu o diagnozę, umożliwić przepisywanie tych lekarstw lekarzowi rodzinnemu?
@kurczakos1:

Mam wrażenie, że to najbardziej oburzona grupa ( ͡º ͜ʖ͡º)


Może tak być
Pomijając ćpunów - dużo osób dzięki benzo i im pochodnych po prostu funkcjonuje.
Brak dobrych lekarzy psychologii i psychiatrii powoduje, że bez tych leków nie da się funkcjonować.
A i leczenie nie trwa 2 tygodnii tylko lata - a pracować i żyć jakoś trzeba.

Lubię się przewietrzyć :-)


Słaby argument by nagle
Mój lekarz zawyża mi dawkę leku, żebym mógł wykupić więcej niż na 3 miesiące max. Ja biorę 10mg, a lekarz wpisuje dawkowanie 20mg na recepcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy okazji, @dwa__fartuchy czy z receptami transgranicznymi coś się zmienia? Na ile max mogą wypisać z realizacją za granicą?
@Filipiak20: problem jest taki, że jeśli lekarz wypisuje Ci lek że zniżką, to znaczy, że chorujesz na chorobę że wskazań refundacyjnych, można to sprawdzić, jakie choroby dają możliwość refundacji w konkretnym leku.
Lekarz w twojej historii wizyty ma obowiązek wpisać na jaką chorobę chorujesz, i wskazania do leczenia.
Takiego lekarza NFZ może skontrolować, co się zdarza, przykład afery, gdzie NFZ zarządał zwrotu kilkuset tysięcy złotych od lekarza, który wypisał leki pacjentom
@dwa__fartuchy: bo Polska to kraj ktory jeszcze nie wszedl calkiem do cywilizowanego swiata i gdzie w penwym wieku, polowe pensji wydajesz na leki. Recepta powinna kosztowac symboliczna cene, skoro lekarz przepisal, to naprawde tego potrzebujesz i powinienes ten lek miec zapewniony i subwencjonowany przez Panstwo. W wielu zachodnich krajach, np w Austrii, oplacasz tylko recepte, ktorej koszt wynosi 5€ - wszystkie leki jakie sie na niej znajduja, sa juz w tej
@Kamero: na 3 miesiące to tylko leki Rpw były i nadal są. Pozostałe normalnie na 360 można było i nadal można wypisać. Było wykupowanie na 180 dni jednorazowo, teraz do listopada jest na max 120 dni (już nie jednorazowo, tylko ogólnie 120 dni)
@dwa__fartuchy

@moll: kolejne wymysły ministra zdrowia :/ Najlepsze jest to, że jeśli ktoś ma przepisane na więcej dni, to dopiero od listopada będziemy musieli liczyć w aptece za ile dni może przyjść po resztę XD cyrk


Cooooo?