Wpis z mikrobloga

@NoweWytyczne: A co? myle sie?
Ukraina nie ma mocy przemyslowej zeby straty uzupelnic, bez pomocy z zachodu przegrywa z miejsca wojne, a na to sie zanosi. Rosja zyska gospodarke 40 mln, co ich zatrzyma? ty? 190 mln konglomerat 3 krajow wspieranych przez chiny + spolke?
Ztka wroci i sie odechce konfederackich idiotyzmow
@BayzedMan:

Oczywiście, że się mylisz.

Oglądam filmiki Johna Bravo i wiem, że UA od kilku miesięcy wygrywa wojnę.

Plusowałem też zawszę wrzutki o GIGA CZADZIE Zieleńskim i wiem, że z takim przywódcą nie sposób przegrać.

A tak całkiem serio, po prostu Twój post w kontekście tego, co z reguły postujesz cholernie mnie rozbawił, że musiałem to wrzucić, nie bierz tego do siebie.
@NoweWytyczne: Gowno sie myle.
UA nie wygrywa wojny, bo dzieje sie to co w korei w polowie wojny tamtejszej. Okopane pozycje, ktorych wygrana zalezy tylko i wylacznie od liczebnosci armii i nowoczesnosci sprzetu, ktorego Ukraina NIE MA i miec nie bedzie.
Zachod przegrywa ta wojne na wlasne zyczenie, a plany z 2011 na wojne z rosja w polsce tylko potwierdzaja scenariusz jaki moze sie wydarzyc przy takim nasyceniu sprzetu i ludzi.
Niezmiernie ucieszyło mnie to, że użyłeś zwrotu "tam" w kontekście Polski. O temat Twojej rezydencji nie dopytuje bo to nie ma sensu ale jak to mawiają, "to są właśnie te detale".


@NoweWytyczne: Bo nie mieszkam w Polsce i tyle lol, patrze na to wszystko z 3 osoy obecnie xD
Tak rosja zagraza polsce, a ukraina moze przegrac i przegrywa ta wojne
@BayzedMan:

Więc nie rozumiem, czemu w kontekście wojny taki popłoch i skandal dyplomatyczny wywołała UA w kontekście zboża.

Wiesz kraje, których sytuacja nie jest zbyt wesoła powinny nadawać odpowiednie priorytety i mówiąc kolokwialnie UA powinna zamknąć jadaczkę w kontekście zboża, bo mają ważniejsze kwestię, jak np. wojna, która im nie idzie za wesoło.

Tymczasem oni jakoś szalenie dziwnie się na to zboże uparli, jakby właśnie oblegali Sewastopol, a cała sytuacja związana
@BayzedMan:

No to tym bardziej darowałbym sobie wszczynanie awantury o 5% eksportu i nie gryzłbym swojego kluczowego sojusznika, nawet jeśli miałbym (bądź nie) rację.

Musisz zdecydować, albo prowadzisz "realpolitik" albo chodzisz po prośbie.

UA opierała i opiera się dalej głównie na chodzeniu po prośbie, po czym nagle chce grać na twardych zasadach polityki zagranicznej.

W mojej opinii po prostu przelicytowali i podeszli zbyt emocjonalnie do tematu, co się niestety w dłuższej
No to tym bardziej darowałbym sobie wszczynanie awantury o 5% eksportu i nie gryzłbym swojego kluczowego sojusznika, nawet jeśli miałbym (bądź nie) rację.


Musisz zdecydować, albo prowadzisz "realpolitik" albo chodzisz po prośbie.


UA opierała i opiera się dalej głównie na chodzeniu po prośbie, po czym nagle chce grać na twardych zasadach polityki zagranicznej.


W mojej opinii po prostu przelicytowali i podeszli zbyt emocjonalnie do tematu, co się niestety w dłuższej perspektywie czasowej
@BayzedMan:

Zapominasz, że nie jestem Ukraińcem.

Nie wiem dlaczego cała Twoja optyka opiera się na tym, jakoby to Polska miała wejść "w skórę" Ukrainy. Jeśli Ukraina przegra wojnę to pewnie będzie mi smutno, ale uwierz, że ani moje życie ani Polska się z tego powodu nie skończy.

Wygranie wojny powinno być najważniejszą kwestią dla samych Ukraińców, o czym wyraźnie zapominają i to oni głównie będą cierpieć.

Jako kraj muszą politycznie dorosnąć
@BayzedMan ale czemu typie ty się tak o to srasz a sam mieszkasz za granicą, odbieram to jakbyś się śmiał z nas że tutaj mieszkamy a nie zbieramy szparagi u Niemca tu mieszkam i tu pracuje nie rozumiem cię xd
@NoweWytyczne: biorac pod uwage fakt ze rosja zajela jakies 20% powierzchni ukrainy to nalezaloby uznac ze rosja te wojne wygrywa. moze nie osiagneli wszystkich swoich celow do konca, ale korytarz ladowy do krymu zrobili.
dawno tez sie nie slyszalo o kolejnych sankcjach (oprocz kolejnego banku) ktore moglyby cos zmienic?
ofensywa ukrainska stoi w miejscu - bo zrobienie wylomu na 20 km nie jest sukcesem na miare odbicia Izium
przynajmniej z punktu
Tylko_noc - @NoweWytyczne: biorac pod uwage fakt ze rosja zajela jakies 20% powierzch...

źródło: pmap5

Pobierz