Wpis z mikrobloga

@fimino: jesteś sportowcem, to chyba bez problemu udałoby ci się przejśc z rowerem po tym pniu i wdrapać po skarpie, prawda? Prawda!? Przecież to wygląda na dużą frajdę
  • Odpowiedz
@krymic1991 @fimino: tak naprawdę prawie każda aplikacja pokażę tę drogę, bo korzystają z OSM. Ja zacząłem po prostu usuwać/oznaczać jako nieprzejezdne w samym OSM przez co w komoocie, mapy.cz itd. się to zaktualizuje. Polecam jeśli Wam się chce, jest to banalne, a można sobie wzajemnie pomóc :)
  • Odpowiedz
@fimino: Problem to leży w tym, że ktoś dodał do mapy kłodę jako ścieżkę/most przez strumień. Takie rzeczy można dodawać do OSM ale trzeba je poprawnie tagować, np. jako bród albo oznaczyć że nie da się rowerem.

Nie zmienia to faktu, że ostatnio Komoot coś pomieszał w algorytmach i trasy gravelowe wyznacza tak jak kiedyś MTB - czyli zaczyna preferować wszelkie możliwe ujeby.
  • Odpowiedz
da się spokojnie z rowerem :)


@Talarkowy: No ja bym szedł jak w zboże :D kiedy widzę takie "mosty" na zdjęciach to specjalnie tam ustawiam punkt, ale pewnie bym to na OSM jakoś otagował sensownie tak żeby z automatu się tam trasa nie wyznaczyła dla "normalsów".
Chociaż kleszcze mi wysyłają dobre oferty :)

A gdzie to jest?
  • Odpowiedz